شرکت‌ها

تمامی شرکت های زیست بوم فناوری و نوآوری کشور مطابق تعاریف ذیل، می توانند در شبکه نوآوری عضو شده و از حمایت ها و خدمات متنوع و مختلف آن بهره مند شوند.

شرکت دانش بنیان

شرکتها و مؤسسات دانش بنیان شرکت یا مؤسسه خصوصی یا تعاونی است که به منظور هم‌افزایی علم و ثروت، توسعه اقتصاد دانش محور، تحقق اهداف علمی و اقتصادی (شامل گسترش و کاربرد اختراع و نوآوری) و تجاری سازی نتایج تحقیق و توسعه (شامل طراحی و تولید کالا و خدمات) در حوزه فناوری های برتر و با ارزش افزوده فراوان به ویژه در تولید نرم افزارهای مربوط تشکیل میشود.

شرکت خلاق

به شرکت‌ها و مؤسسات خصوصی نوآوری اطلاق می‌شود که یا در صنایع خلاق و فرهنگی مشغول به فعالیت بوده و/یا الگوهای نوین کسب‌وکار را در ارایه محصولات و خدمات خود به کار گرفته باشند. این شرکت ها دارای تاییدیه از کارگروه برنامه توسعه زیست بوم شرکت های خلاق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری می باشند.

واحدهاي فناور:

 شركت­ها، موسسات و ساير اشخاص حقوقي عضو پارك های فناوري کشور.

 

شبکه نوآوری تهران، برای تسهیل گری عضویت این این شرکت ها، با اتصال به سامانه دانش بنیان معاونت علمی، دبیر خانه شرکت های خلاق و پارک های علم و فناوری، صلاحیت این شرکت را به صورت اتوماتیک احراز نموده و به عضویت در شبکه در خواهد آورد.

                   

 

برای عضویت در شبکه ابتدا لازم است مدیر عامل شرکت با کد ملی خود نسبت به ثبت نام در شبکه اقدام نماید.  مدیر عامل شرکت می تواند بعد از ثبت نام در شبکه به منوی تعیین عضویت رفته (مطابق شکل زیر)

و با انتخاب آیکن شرکت (شکل زیر)، نام و شناسه ملی شرکت خود را وارد نماید.

 

در صورتیکه شناسه ملی شرکت و شناسه ملی مدیرعامل با هم تطبیق داشته و عضو یکی از سامانه های مذکور باشد، شرکت به صورت اتوماتیک عضو شبکه نوآوری می شود.

در غیر اینصورت می تواند درخواست مغایرت داده و اصلاحات خود را ارسال نماید.