فرد یا تیم نوآور

" هر شخص حقیقی (یا نماینده تعدادی از اشخاص حقیقی به عنوان یک تیم) که توانمندی پیاده سازی ایده های نوآورانه، حداقل یک نمونه آزمایشگاهی محصول، ارائه پایلوت خدمت یا شبیه‌سازی فرایند تولید محصول و خدمت جدید و یا بهینه شده در کشور را داشته و بتواند این موضوع را اثبات نماید، در شبکه نوآوری تهران به عنوان فرد / تیم نوآور شناخته می شود."

شبکه نوآوری تهران، برای تسهیل گری عضویت این افراد، نخبگان معرفی شده از سوی بنیاد ملی نخبگان و متخصصان غیر مقیم (خارج از کشور) و افرادی که در پایگاه مرکز مالکیت معنوی ایده، طرح یا اختراعی ثبت نموده اند؛ بعد از ثبت نام و عضویت در شبکه به صورت اتوماتیک به عضویت شبکه در آمده و می توانند از مزایای عضویت و حمایت های آن بهره­ مند شوند. 

         

 

 

در صورتیکه فرد، عضو هیچ کدام از پایگاه های معرفی شده در کشور نباشد، می تواند بعد از ثبت نام در شبکه، درخواست عضویت خود را از منوی تعیین عضویت، در سامانه ثبت نموده و مطابق فرآیند طراحی شده در سامانه به درخواست خود را تکمیل نمایند.

این نقش در شبکه نوآوری،  به منظور شناسایی و توانمندسازی افراد نوآور در راستای تجاری سازی طرح ها و اختراعات فناورانه و نوآورانه در سطح کشور پیش بینی و تعبیه شده است. برای این منظور پس از اخذ اطلاعات و مستندات لازم از متقاضیان و فراهم آمدن پیش نیازهای لازم، فرایند ارزیابی درخواست های عضویت آغاز می‌گردد.

طرح هایی که واجد شرایط لازم به منظور عضویت در شبکه نوآوری شناخته شوند، وارد مرحله نسخه پیچی می‌شوند. در این گام بر اساس فرایند تعریف شده، نسخه توانمندسازی فرد نوآور و همچنین تجاری سازی طرح وی تدوین شده و بر این اساس از مشاوره ها، دوره های آموزشی، نشست ها و سایر مزایای تعریف شده در این شبکه بهره مندی می‌گردند.

 

 

 

آخرین اخبار

ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی منتشر کرد؛ هفتمین فراخوان حمایت از طرح‌های دارای پتانسیل تجاری‌سازی

هفتمین فراخوان حمایت از طرح‌های دارای پتانسیل تجاری‌سازی از سوی ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی منتشر شد؛ علاقه‌مندان می‌توانند از پانزدهم دی‌ماه تا یکم اسفند 97 نسبت به ثبت طرح‌های خود در این فراخوان اقدام کنند.

به منظور پیوند بین صاحبان صنایع و صاحبان ایده؛ رویداد تجاری سازی فناوری‌های پیشرفته ایران برگزار می‌شود

رویداد تجاری‌سازی فناوری‌های پیشرفته ایران پنجم اسفند ماه امسال به منظور پیوند بین صاحبان صنایع و صاحبان ایده برگزار می‌شود.

تلاش نمایندگان مجلس برای رفع مشکلات و اصلاح قوانین استارتاپ‌ها؛ قانون مالکیت معنوی کسب و کارهای نو اصلاح می‌شود

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی از اصلاح و نهایی شدن قانون مالکیت معنوی کسب و کارهای نو خبر داد و گفت: باید به نوعی تلاش کنیم که کمترین میزان دخالت دولت در حوزه کسب و کارهای نو شکل بگیرد و بخش خصوصی بدون حضور و دخالت دولت توسعه یابد.

نقش موثر شرکت‌های دانش بنیان در تحقق راهبردهای کشور

همکاری تمام نهادها با شرکت های دانش بنیان نقش موثری در بهبود و تحقق راهبردهای کشور دارد و موجب تحول در عرصه علم و دانش می شود؛ چراکه این شرکت ها با توجه به ویژگی‌های خود و پویایی و تطبیق با شرایط محیط پیرامون و انعطاف پذیری بالا، ظرفیت مناسبی برای روبرو شدن با شرایط تحریم را دارند.