فرد یا تیم نوآور

" هر شخص حقیقی (یا نماینده تعدادی از اشخاص حقیقی به عنوان یک تیم) که توانمندی پیاده سازی ایده های نوآورانه، حداقل یک نمونه آزمایشگاهی محصول، ارائه پایلوت خدمت یا شبیه‌سازی فرایند تولید محصول و خدمت جدید و یا بهینه شده در کشور را داشته و بتواند این موضوع را اثبات نماید، در شبکه نوآوری تهران به عنوان فرد / تیم نوآور شناخته می شود."

شبکه نوآوری تهران، برای تسهیل گری عضویت این افراد، نخبگان معرفی شده از سوی بنیاد ملی نخبگان و متخصصان غیر مقیم (خارج از کشور) و افرادی که در پایگاه مرکز مالکیت معنوی ایده، طرح یا اختراعی ثبت نموده اند؛ بعد از ثبت نام و عضویت در شبکه به صورت اتوماتیک به عضویت شبکه در آمده و می توانند از مزایای عضویت و حمایت های آن بهره­ مند شوند. 

         

 

 

در صورتیکه فرد، عضو هیچ کدام از پایگاه های معرفی شده در کشور نباشد، می تواند بعد از ثبت نام در شبکه، درخواست عضویت خود را از منوی تعیین عضویت، در سامانه ثبت نموده و مطابق فرآیند طراحی شده در سامانه به درخواست خود را تکمیل نمایند.

این نقش در شبکه نوآوری،  به منظور شناسایی و توانمندسازی افراد نوآور در راستای تجاری سازی طرح ها و اختراعات فناورانه و نوآورانه در سطح کشور پیش بینی و تعبیه شده است. برای این منظور پس از اخذ اطلاعات و مستندات لازم از متقاضیان و فراهم آمدن پیش نیازهای لازم، فرایند ارزیابی درخواست های عضویت آغاز می‌گردد.

طرح هایی که واجد شرایط لازم به منظور عضویت در شبکه نوآوری شناخته شوند، وارد مرحله نسخه پیچی می‌شوند. در این گام بر اساس فرایند تعریف شده، نسخه توانمندسازی فرد نوآور و همچنین تجاری سازی طرح وی تدوین شده و بر این اساس از مشاوره ها، دوره های آموزشی، نشست ها و سایر مزایای تعریف شده در این شبکه بهره مندی می‌گردند.

 

 

 

آخرین اخبار

شبکه نوآوری تهران و الگوی پایه و چارچوب الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت

ماهیت و مأموریت شبکه نوآوری تهران و انطباق آن با بند 17 الگوی پایه اسلامی ایرانی پیشرفت

بهره‌مندی برگزیدگان مرحله اول آزمون استخدام بخش خصوصی از خدمات شبکه نوآوری

شبکه نوآوری تهران (tinet) اعلام کرد در دومین دوره آزمون استخدام بخش خصوصی، 6 امتیاز ویژه برای برگزیدگان مرحله نخست آزمون استخدام بخش خصوصی در نظر گرفته است که ازجمله آن‌ها عضویت مستقیم در شبکه و امکان استفاده از خدمات شبکه نوآوری می‌باشد

چه کسی می‌گوید خلاقیت یادگرفتنی نیست؟

قسمت اول گفت‌‌و‌گوی تینا سیلیگ، استاد دانشگاه استنفورد، با بیزنس نیوز دیلی را قبل از این خواندیم. ادامه این گفت‌و‌گو را در ادامه می‌خوانید.

چرا کارآفرینان برای اقتصاد مهم هستند؟(قسمت اول)

کارآفرینان دارایی‌های ملی هستند که تلاش می‌شود با آموزش، ایجاد انگیزه و تقویت، به حداکثر استعداد و توانایی برسند. کارآفرینان می‌توانند راه زندگی و کار ما را تغییر دهند. نوآوری‌های آن‌ها اگر موفقیت‌آمیز باشد، علاوه بر تولید سرمایه و فرصت شغلی، ممکن است سطح زندگی ما را بهبود دهد و در نتیجه جامعه را به سمت موفقیت سوق ‌دهد.