راهنمای استفاده از خدمات بیمه تکمیلی

 

 

در راستای حمایت از شرکت های دانش بنیان، فناور و اعضای شبکه نوآوری تهران، سومین دوره ثبت نام از متقاضیان استفاده از خدمات بیمه تکمیلی با همکاری پارک فناوری پردیس در بازه زمانی 15 شهریور لغایت 7 مهر انجام شد.

مزاياي طرح:

پوشش جامع خدمات درمانی: در این قرارداد سطح جامعی از خدمات درمانی شامل دندانپزشکی، بیمارستانی، جراحی، پاراکلینیکی، زایمان، انواع آزمایش، پاتولوژی، فیزیوتراپی، نوار قلب، درمان نازایی، خرید عینک، ناهنجاری های جنین و ... تحت پوشش قرار دارند.

تخفیف ویژه حق بیمه برای شرکت های دانش بنیان: به موجب انعقاد قراداد تجميعي، نرخ حق بيمه از طريق اين طرح به ميزان قابل توجهي در مقايسه با ساير بيمه‌هاي درمان که به براي شرکت‌ها ارائه مي‌شود کاهش يافته است.

بدون محدودیت تعداد پرسنل: به عنوان اصلي‌ترين ويژگي اين طرح مي‌توان به نداشتن محدوديت 100 نفر پرسنل براي شرکت‌هاي طرف قرارداد اشاره کرد. که به دليل اين محدوديت همواره شرکت‌هاي کوچک و متوسط از امکان استفاده از خدمات بيمه درمان بي‌بهره بوده‌اند. این طرح به بنگاه‌های کوچک و متوسط امکان می‌دهد با بهبود سطح خدمات‌رسانی به کارکنان خود، پایداری خود را تقویت کنند.

ارایه سه سطح خدمت برای سلیقه و بودجه های متفاوت: سه طرح خدمات درمان تکمیلی زیر با تعهدات و قیمت متفاوت جهت انتخاب ارایه شده است.

 

                                                 حق بیمه:

طرح الف 840000 ریال معادل 84000 تومان

طرح ب 708000 ریال معادل 70800 تومان و 

طرح ج 529000 ریال معادل 52900 تومان می باشد.

امکان بیمه پدر و مادر: کارکنان شرکت هایی که بیمه می شوند می توانند پدر و مادر خود را (تا سقف سنی 70 سال) بدون افزایش حق بیمه، تحت پوشش خدمات قرار دهند.

شرایط عمومی

 1. شرکت‌های عضو پارک های فناوری، دانش بنیان و خلاق، پس از ثبت نام در شبکه نوآوری تهران می توانند بصورت برخط تقاضای ثبت نام و دریافت خدمات بیمه تکمیلی را برای خود و اعضای خانواده‌شان داشته باشند.
 2. افراد صرفا با داشتن بیمه‌گر پایه(تامین اجتماعی یا خدمات درمانی)می‌توانند اقدام به ثبت نام بیمه درمان تکمیلی نمایند.
 3. هر شرکت می تواند کارکنان رسمی، پیمانی یا قراردادی تمام وقت خود و اعضای خانواده شان (شامل همسر، فرزندان، پدر و مادر بیمه شده اصلی) را ثبت نام نماید.
 4. کلیه شرکت‌هایی که متقاضی این طرح هستند موظفند حداقل 50 درصد اعضای پرسنل لیست بیمه شرکت خود را جهت بیمه تکمیلی معرفی کنند.

نحوه ی پرداخت حق بیمه

 1. مبلغ حق بیمه توسط شرکت‌های عضو به صورت 35 درصد نقد و درهنگام ثبت نام و مابقی مبلغ بصورت اقساطی حداکثر در 6 قسط دریافت خواهد شد و در هر صورت هر یک از شرکت ها مسئولیت حقوقی ناشی از عدم پرداخت حق بیمه را خواهند داشت.
 2. درصورت پرداخت نقدی، حق بیمه مشمول 10 درصد تخفیف خواهد شد.
 3. بیمه شده های اصلی با هزینه 405.480 ریال برای یکسال تحت پوشش بیمه عمر و حادثه تا سقف 100.000.000 ریال قرار خواهند گرفت، که هزینه آن در ابتدای قرارداد و بصورت برخط دریافت خواهد شد.
 4. مدت زمان ارایه خدمات بیمه یکسال تمام شمسي است،كه از مورخ 1397/07/01 شروع و در مورخ 1398/07/01 خاتمه مي يابد، و از آن تاریخ به بعد، بصورت سالیانه قابل تمدید خواهد بود.
 5. دوره انتظار براي زایمان 6 ماه و برای بیماریهای مزمن 3 ماه مي باشد.

مهلت ثبت نام و ورود اطلاعات متقاضیان برای استفاده از خدمات بیمه تا تاریخ 97/06/24 و مهلت پرداخت حق بیمه، تا تاریخ 97/06/28 می‌باشد.

تاریخ شروع پوشش خدمات بیمه تکمیلی از 97/07/01 خواهد بود، ولیکن بدلیل لزوم تجمیع مدارک تمامی شرکت ها، ممکن است اسامی با تاخیر ثبت نهایی سامانه بیمه شود. لذا لازم است شرکت ها و افراد ثبت نام شده برای استفاده از خدمات تا قبل از تحویل کارت های درمانی، موارد زیر را مدنظر داشته باشند:

 1. شرکت هایی که پرداخت خود را انجام داده اند، هزینه های پزشکی بیمه شدگان را تا اعلام زمانهای تحویل مدارک نزد خود نگهداری نموده و پس از تعیین زمان و مکان تحویل مدارک، به واحد متولی مراجعه نمایند.
 2. درصورت نیاز به استفاده از خدمات بیمارستانی و بستری، درخواست دریافت معرفینامه را با شماره 021-76250036 و 37 هماهنگ نمایید.

برای استفاده از خدمات بیمه تکمیلی، کاربر می‌بایست:

 1. از طریق کلیک بر روی لینک ثبت نام در صفحه اصلی سایت شبکه نوآوری تهران وارد سامانه ثبت نام بیمه شود.
 2. درصورتی که شرکت عضو شبکه نوآوری تهران نشده است، می تواند از طریق گزینه عضویت مراحل ثبت نام را طی نماید.
 3. پس از ورود به سامانه و انتخاب گزینه ثبت درخواست جدید از منوی بیمه تکمیلی، توضیحات مربوط به ثبت نام نمایش داده می شود، که کاربر می‌بایست قبل از شروع ثبت نام نیازمندی‌های لازم برای ثبت نام را تهیه نماید، این نیازمندی ها شامل موارد زیر می‌باشد:
  1. دانلود و تکمیل نمونه نامه درخواست استفاده از خدمات بیمه تکمیلی در سربرگ شرکت
  2. لیست بیمه شرکت که نام بیمه شدگان اصلی باید در آن ثبت شده باشد.
  3. دراختیار داشتن اطلاعات کارکنان و خانواده های آنان که متقاضی استفاده از خدمات می باشند، شامل موارد زیر به همراه شماره شبای بیمه شده های اصلی:                                                                                                                     
  4. برای فرزندان مونث بالای 18 سال به شرط عدم اشتغال به کار و ازدواج، تصویر صفحات اول و دوم شناسنامه فرزند باید در مراحل ثبت نام بارگذاری گردد.
  5. فرزندان ذکور تحت تکفل تا 22 سال، به شرط عدم اشتغال به کار و ازدواج، می توانند ثبت نام شوند. (در مورد دانشجویان با ارایه گواهی اشتغال به تحصیل حداکثر تا سن 25 سال تمام و درمورد دانشجویان مقطع دکترا حداکثر تا سن 26 سال تمام تحت پوشش می باشند و نیاز است در مراحل ثبت نام گواهی اشتغال به تحصیل بارگذاری گردد).
  6. شرکت می تواند کلیه کارکنان بازنشسته تمام وقت خود را صرفا در ابتدای قرارداد به همراه کلیه افراد خانواده تحت تکفل(همسر و فرزندان) بیمه نماید و نیاز است در زمان ثبت نام تصویر قرارداد کاری تمام وقت یکساله به همراه تصویر صفحه اول دفترچه بیمه گر پایه بارگذاری گردد.
 4. پس از مطالعه موارد فوق بر روی دکمه ادامه کلیک نمایید، در این مرحله قوانین بیمه برای ثبت نام نمایش داده می شود، پس از مطالعه قوانین و درصورت قبول شرایط، بر روی تایید و ادامه کلیک نمایید.

**کلیه کاربران محترم متقاضی استفاده از خدمات بیمه تکمیلی توجه داشته باشند که مسئوولیت عدم رعایت ضوابط و ثبت افرادی که واجد شرایط نمی باشند، بر عهده فرد بوده و ضمن حذف این افراد از لیست هزینه‌های پرداختی برای ثبت نام، عودت داده نمی شود.

 1. پس از تایید قوانین، از قسمت نوع تفاهم نامه گزینه زیرمجموعه و سپس شرکت های فناور و دانش بنیان عضو شبکه نوآوری تهران را انتخاب و بر روی دکمه ثبت کلیک کنید.
 2. در این قسمت اطلاعات موردنیاز از شرکت را وارد نموده و بر روی ادامه کلیک کنید.
 3. در مرحله بعد نیاز است اطلاعات رابط شرکت برای تعامل با بیمه شامل کدملی، نام، نام خانوادگی، جنسیت، شماره همراه، تاریخ تولد و پست الکترونیک وارد شده و بر روی ادامه کلیک شود.
 4. در این مرحله عنوان قرارداد جدید نمایش داده می شود، که نیاز است بر روی آیکن انتخاب طرح در قسمت عملیات کلیک نمایید.
 5. در مرحله بعد سه طرح با سطح تعهدات متفاوت نمایش داده می شود، که لازم است شرکت یک طرح را انتخاب نماید.
 6. در این مرحله می بایست، مدارک موردنیاز شامل درخواست استفاده از خدمات بیمه تکمیلی و لیست بیمه شرکت آپلود گردد.

پس از بارگذاری موارد فوق و فعال شدن گزینه ثبت و ادامه، بر روی آن کلیک نمایید.

 1. ورود اطلاعات: در این مرحله کاربر باید اطلاعات متقاضیان استفاده از خدمات بیمه تکمیلی را به همراه اعضای خانواده یشان وارد نماید.
  1. برای ورود اطلاعات نفرات اصلی (یا همان کارمندان شرکت) بر روی گزینه متقاضی جدید در بالای صفحه کلیک نموده و کدملی فرد را وارد نمایید.
  2. در صورت صحت
  3. اطلاعات وارد شده، مشخصات متقاضی نمایش داده می شود، اطلاعات تکمیلی موردنیاز را تکمیل نموده و بر روی گزینه ثبت کلیک نمایید. در صورت نبود ارتباط با سامانه ثبت احوال نیاز است اطلاعات فرد بصورت دقیق و منطبق با اطلاعات شناسنامه و کارت ملی وارد شود.
  4. پس از ورود اطلاعات هر فرد و در انتهای ردیف متعلق به فرد در جدول اسامی، با کلیک بر روی دکمه عملیات و انتخاب گزینه فهرست تحت تکفل اطلاعات مربوط به اعضای خانواده هر فرد را وارد نمایید.
**در صورت ثبت اطلاعات خاص که نیازمند ارایه مدارک است (مانند ثبت اطلاعات دختر با سن بیشتر از 18 سال)، سامانه پیام لازم برای بارگذاری مدارک را ارسال می کند، که نیاز است سند درخواستی اسکن و بارگذاری گردد.
 1. پس از ورود اطلاعات و تایید راهبر شبکه گزینه پرداخت فعال شده و کاربران می توانند از تاریخ 20 شهریور برای پرداخت به سامانه مراجعه نمایند.

 

آخرین اخبار

اقتصاد دانش‌بنیان؛ موتور محرک تولید و پیشرفت/ نقش اقتصاد دانش‌بنیان باید در افق 50 ساله پررنگ‌تر شود

پیرو تدوین سند الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت که در آن مبانی و آرمان‌های پیشرفت و افق مطلوب کشور در پنج دهه آینده ترسیم و تدابیر موثر برای دستیابی به آن طراحی‌شده است؛ مقام معظم رهبری دستگاه‌ها، مراکز علمی، نخبگان و صاحب‌نظران را به بررسی عمیق ابعاد مختلف سند تدوین‌شده و ارایه نظرات مشورتی جهت تکمیل و ارتقای این سند بالادستی فراخواندند.

ستاری خبر داد: توسعه صادرات محصولات فناورانه به کشورهای همسایه

معاون علمی و فناوری رییس جمهور از توسعه صادرات محصولات فناورانه و دانش بنیان به کشورهای همسایه از جمله عراق، افغانستان و آذربایجان خبر داد و گفت: کشورهای جنوب شرق آسیا و آفریقا به عنوان یکی از اهداف اصلی صادرات محصولات فناورانه و دانش بنیان هستند.

ستاری: توسعه درون‌زا از دل بوم استان می جوشد‌

به اعتقاد معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، هرمزگان دارای ظرفیت‌های ذاتی متعددی از جمله دريا و صنايع وابسته بيشمار به آن است که باید محیطی فراهم شود تا این ظرفیت ها به کمک دانش بنیان ها و استارتاپها شكوفا شوند.

رفع چالش‌های استارتاپ‌ها تنها با بکارگیری چند روش ساده

استارتاپ‌ها در ابتدای کار خود کارمندان زیادی ندارند اما هر روز با مشکلات زیادی درگیر می‌شوند؛ آنها معمولا به دنبال افرادی هستند که بتواند چالش‌های جدید کسب‌وکار را برایشان مدیریت و ارایه کند.