جورپین؛ پلتفرم هوشمند اشتراک گذاری دارایی

نه بفروش و نه بخر، فقط در شبکه نوآوری تهران به اشتراک بذار!!!


جورپین نگاه جدیدی به دارایی‌هاست که نه از طریق فروش و از دست رفتن دارایی‌ها، بلکه از طریق اجاره و یا به اشتراک گذاری آن‌ها و در عین حال داشتن همیشگی آنها، در بازه‌های زمانی که شما انتخاب می‌کنید، از طرف شما در اختیار دیگران قرار می‌گیرد و یا برایتان درآمد می‌سازد. جورپین پلتفرم آنلاین برای اجاره و اشتراک‌گذاری دارایی‌های افرادی است که در حوزه مصرف مشارکتی فعالیت می‌کنند و با طراحی سیستم اجاره، بستر لازم جهت ایجاد و حفظ اعتماد بین افراد با یکدیگر در بازار مشارکتی را فراهم کرده است تا از این طریق تمامی افراد بتوانند با اطمینان خاطر در بازار اجاره به فعالیت بپردازند. از این رو اعضا می‌توانند از طریق جورپین دارایی‌هایی که موقتاً به آنها احتیاج ندارند و یا در بازه‌هایی از آن‌ها استفاده نمی‌نمایند را با افراد دیگر به اشتراک بگذارند و سرمایه‌های بلااستفاده خود را به منبع درآمد تبدیل کنند و یا تجهیزات و امکانات خود را برای پیشرفت دیگران در اختیار آن‌ها نیز قرار دهند.

قرار است به زودی اعضای شبکه از طریق پلتفرم جورپین، امکانات اداری نظیر اتاق جلسات، سالن‌های کنفرانس و سایر فضاهای قابل استفاده خود برای دیگران و همچنین تجهیزات و امکانات آزمایشگاهی و کارگاهی و سایر فرصتهای فناورانه‌شان را در قالب مسئولیت اجتماعی و یا اجاره در شبکه به اشتراک بگذارند.    

ویژگی‌های جورپین
جورپین یک بستر همگانی است که فضای اشتراکی ایجاد می‌کند بین فردی که نیاز دارد و فردی که این فرصت را در اختیار دارد. این فضای مشترک به آنها اجازه می‌دهد، هر جای کشور که باشند همدیگر را پیدا کرده و به راحتی فضا یا فرصت مورد نظرشان را با هم به اشتراک بگذارند، حتی اجاره بدهند یا اجاره کنند، آن هم در فضایی امن، قانون‌مند. علاوه بر امکان اشتراک گذاری فضا (از اتاق جلسه تا سالن کنفرانس)، امکان استفاده از تجهیزات فناورانه آزمایشگاهی وکارگاهی هم بخش دیگر و مهمی از دارایی‌هاست که قابلیت اجاره و به اشتراک گذاشتن را دارد. 

 

نقش جورپین در شـبکه فناوری و نوآوري ایران

جورپین که خود از اعضای شـبکه فناوری و نوآوري ایران است، محصول خود را که یک پلتفرم اشتراک‌گذاری کالا و امکانات است را برای توسعه خدمات در شبکه و ایجاد بستر حمایت بیشتر از تیم‌ها و شرکت‌های نوپا و فناور به شبکه نوآوری آورده است. در این پلتفرم اعضای شبکه می‌توانند فضاهای اداری خود مثل اتاق جلسات، دفتر کار، سالن همایش و ... را که در برخی از ساعات روز و یا برخی ایام هفته و سال، آزاد بوده و و امکان در اختیار دیگران را دارد، برای بهره‌مندی و استفاده سایر اعضای شبکه علی الخصوص تیم‌های نوپا و شرکت‌های کوچک به اشتراک‌ بگذارند. این اشتراک گذاری می‌تواند به یاد روزهای جوانی شرکت‌های بزرگ در قالب حمایت و مسئولیت اجتماعی باشد و یا در قالب یک مدل کسب و کار مبتنی بر اجاره باشد. همچنین در این اشتراک‌گذاری می‌توان علاوه بر فضاهای اداری، امکانات و تجیزات آزمایشگاهی و کارگاهی حوزه فناوری نیز جای گیرد و یکی از دغدغه‌های تیم‌ها و شرکت‌های نوپای عضو شبکه را مرتفع سازد. 

 

جورپین در شبکه‌های اجتماعی

                             

 

 

آخرین اخبار

تعاملات علمی جهان اسلام با کمک دانشمندان مسلمان رونق می‌گیرد

دانشمندان جهان اسلام با مشارکت در ششمین نشست تبادل تجربیات علم و فناوری(STEP)، تعاملات علمی و فناورانه دنیای اسلام را رونق می‌دهند.

فرآخوان عضویت مرکز رشد فناوری نخبگان پارک فناوری پردیس

به اطلاع کلیه فرهیختگان، نوآوران و نخبگان حوزه استارتاپی کشور می‌رساند دوازدهمین دوره فراخوان پذیرش متقاضیان عضویت در مرکز رشد فناوری نخبگان پارک فناوری پردیس که از ۱۶ مهر ماه آغاز شده است، تا ۱۰ آبان‌ماه سال‌ جاری ادامه خواهد داشت.

بهره‌مندی برگزیدگان آزمون استخدامی بخش خصوصی از خدمات شبکه ملی نوآوری

مدیر شبکه نوآوری معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری با اشاره به بهره‌مندی برگزیدگان دوره سوم آزمون استخدامی بخش خصوصی و شرکت‌های دانش بنیان از خدمات شبکه ملی نوآوری گفت: برگزیدگان این آزمون می‌توانند از حمایت مالی و خدمات ویژه شبکه در قالب باشگاه نوآوری که توسط بخش خصوصی ایجاد شده، استفاده کنند.

نکاتی که قبل از شروع یک استارتاپ پلتفرم محور باید بدانید

کسب و کارهای پلتفرم محور چندین سال است به رشد فوق‌ العاده‌ای رسیده اند و حتی توانسته اند زندگی روزمره و جهان اطراف ما را تغییر دهند. اما به وجود آوردن یک استارتاپ موفق پلتفرم محور کار آسانی نیست. در این یادداشت برخی نکاتی که قبل از تشکیل این مدل استارتاپ‌ها باید بدانید و مراحلی که قبل از راه اندازی کسب و کار خود باید طی کنید را بررسی خواهیم کرد.