جورپین؛ پلتفرم هوشمند اشتراک گذاری دارایی

نه بفروش و نه بخر، فقط در شبکه نوآوری تهران به اشتراک بذار!!!


جورپین نگاه جدیدی به دارایی‌هاست که نه از طریق فروش و از دست رفتن دارایی‌ها، بلکه از طریق اجاره و یا به اشتراک گذاری آن‌ها و در عین حال داشتن همیشگی آنها، در بازه‌های زمانی که شما انتخاب می‌کنید، از طرف شما در اختیار دیگران قرار می‌گیرد و یا برایتان درآمد می‌سازد. جورپین پلتفرم آنلاین برای اجاره و اشتراک‌گذاری دارایی‌های افرادی است که در حوزه مصرف مشارکتی فعالیت می‌کنند و با طراحی سیستم اجاره، بستر لازم جهت ایجاد و حفظ اعتماد بین افراد با یکدیگر در بازار مشارکتی را فراهم کرده است تا از این طریق تمامی افراد بتوانند با اطمینان خاطر در بازار اجاره به فعالیت بپردازند. از این رو اعضا می‌توانند از طریق جورپین دارایی‌هایی که موقتاً به آنها احتیاج ندارند و یا در بازه‌هایی از آن‌ها استفاده نمی‌نمایند را با افراد دیگر به اشتراک بگذارند و سرمایه‌های بلااستفاده خود را به منبع درآمد تبدیل کنند و یا تجهیزات و امکانات خود را برای پیشرفت دیگران در اختیار آن‌ها نیز قرار دهند.

قرار است به زودی اعضای شبکه از طریق پلتفرم جورپین، امکانات اداری نظیر اتاق جلسات، سالن‌های کنفرانس و سایر فضاهای قابل استفاده خود برای دیگران و همچنین تجهیزات و امکانات آزمایشگاهی و کارگاهی و سایر فرصتهای فناورانه‌شان را در قالب مسئولیت اجتماعی و یا اجاره در شبکه به اشتراک بگذارند.    

ویژگی‌های جورپین
جورپین یک بستر همگانی است که فضای اشتراکی ایجاد می‌کند بین فردی که نیاز دارد و فردی که این فرصت را در اختیار دارد. این فضای مشترک به آنها اجازه می‌دهد، هر جای کشور که باشند همدیگر را پیدا کرده و به راحتی فضا یا فرصت مورد نظرشان را با هم به اشتراک بگذارند، حتی اجاره بدهند یا اجاره کنند، آن هم در فضایی امن، قانون‌مند. علاوه بر امکان اشتراک گذاری فضا (از اتاق جلسه تا سالن کنفرانس)، امکان استفاده از تجهیزات فناورانه آزمایشگاهی وکارگاهی هم بخش دیگر و مهمی از دارایی‌هاست که قابلیت اجاره و به اشتراک گذاشتن را دارد. 

 

نقش جورپین در شبکه نوآوری

جورپین که خود از اعضای شبکه نوآوری تهران است، محصول خود را که یک پلتفرم اشتراک‌گذاری کالا و امکانات است را برای توسعه خدمات در شبکه و ایجاد بستر حمایت بیشتر از تیم‌ها و شرکت‌های نوپا و فناور به شبکه نوآوری آورده است. در این پلتفرم اعضای شبکه می‌توانند فضاهای اداری خود مثل اتاق جلسات، دفتر کار، سالن همایش و ... را که در برخی از ساعات روز و یا برخی ایام هفته و سال، آزاد بوده و و امکان در اختیار دیگران را دارد، برای بهره‌مندی و استفاده سایر اعضای شبکه علی الخصوص تیم‌های نوپا و شرکت‌های کوچک به اشتراک‌ بگذارند. این اشتراک گذاری می‌تواند به یاد روزهای جوانی شرکت‌های بزرگ در قالب حمایت و مسئولیت اجتماعی باشد و یا در قالب یک مدل کسب و کار مبتنی بر اجاره باشد. همچنین در این اشتراک‌گذاری می‌توان علاوه بر فضاهای اداری، امکانات و تجیزات آزمایشگاهی و کارگاهی حوزه فناوری نیز جای گیرد و یکی از دغدغه‌های تیم‌ها و شرکت‌های نوپای عضو شبکه را مرتفع سازد. 

 

جورپین در شبکه‌های اجتماعی

                             

 

 

آخرین اخبار

همایش تخصصی جاوا اسکریپت و ری‌اکت برای اولین بار در ایران با کمک کارگاه خلاقیت و نوآوری هست‌نما برگزار خواهد شد.

ری‌اکت‌کانف در تلاش است تا علاوه بر ایجاد یک گردهمایی تخصصی که متشکل است از مجموعه ای از برنامه نویسان و افراد با تجربه، بستری را برای ایجاد اشتغال و کاریابی در زمینه صنعت نرم افزار فراهم کند؛ چه افراد با تجربه ای که به دنبال کار کردن در شرکت های بزرگ هستند و چه جوانان کم تجربه‌ی جویای کار.

مدل کسب و کار B2B و چیزهایی که باید در مورد آن بدانید

یکی از نکاتی که کسب و کارهای نوپا و استارتاپ‌ها باید به آن توجه کنند، تشخیص مدل کسب و کار خود و برنامه‌ریزی در راستای نیازها و مشخصات آن مدل است. در این یادداشت به مدل کسب و کار Business to Business یا به طور اختصار، B2B می‌پردازیم.

سیر نزولی مهاجرت قطعی نفرات‌ برتر کنکور سراسری و المپیادهای علمی از کشور

براساس آخرین مطالعات انجام شده در بنیاد ملی نخبگان، مهاجرت قطعی نفرات برتر کنکور سراسری و المپیادهای علمی از کشور به طور چشمگیری در حال کاهش است.

پنج سال فعالیت مرکز شتابدهی نوآوری در گفتگو با سید علی هزاوه/ بخش اول

مرکز شتابدهی نوآوری یکی از پنج طرح برتر استان تهران است که توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و زیر نظر پارک فناوری پردیس طراحی شده و فعالیت خود را آغاز کرده است. در همین راستا و برای آشنایی بیشتر با این مرکز و فعالیت­‌هایش، گفتگویی با «سید علی هزاوه» معاون امور فناوری پارک فناوری پردیس و مدیر سابق مرکز شتابدهی فناوری درباره 5 سال فعالیت این مرکز انجام داده‌­ایم.