جورپین؛ پلتفرم هوشمند اشتراک گذاری دارایی

نه بفروش و نه بخر، فقط در شبکه نوآوری تهران به اشتراک بذار!!!


جورپین نگاه جدیدی به دارایی‌هاست که نه از طریق فروش و از دست رفتن دارایی‌ها، بلکه از طریق اجاره و یا به اشتراک گذاری آن‌ها و در عین حال داشتن همیشگی آنها، در بازه‌های زمانی که شما انتخاب می‌کنید، از طرف شما در اختیار دیگران قرار می‌گیرد و یا برایتان درآمد می‌سازد. جورپین پلتفرم آنلاین برای اجاره و اشتراک‌گذاری دارایی‌های افرادی است که در حوزه مصرف مشارکتی فعالیت می‌کنند و با طراحی سیستم اجاره، بستر لازم جهت ایجاد و حفظ اعتماد بین افراد با یکدیگر در بازار مشارکتی را فراهم کرده است تا از این طریق تمامی افراد بتوانند با اطمینان خاطر در بازار اجاره به فعالیت بپردازند. از این رو اعضا می‌توانند از طریق جورپین دارایی‌هایی که موقتاً به آنها احتیاج ندارند و یا در بازه‌هایی از آن‌ها استفاده نمی‌نمایند را با افراد دیگر به اشتراک بگذارند و سرمایه‌های بلااستفاده خود را به منبع درآمد تبدیل کنند و یا تجهیزات و امکانات خود را برای پیشرفت دیگران در اختیار آن‌ها نیز قرار دهند.

قرار است به زودی اعضای شبکه از طریق پلتفرم جورپین، امکانات اداری نظیر اتاق جلسات، سالن‌های کنفرانس و سایر فضاهای قابل استفاده خود برای دیگران و همچنین تجهیزات و امکانات آزمایشگاهی و کارگاهی و سایر فرصتهای فناورانه‌شان را در قالب مسئولیت اجتماعی و یا اجاره در شبکه به اشتراک بگذارند.    

ویژگی‌های جورپین
جورپین یک بستر همگانی است که فضای اشتراکی ایجاد می‌کند بین فردی که نیاز دارد و فردی که این فرصت را در اختیار دارد. این فضای مشترک به آنها اجازه می‌دهد، هر جای کشور که باشند همدیگر را پیدا کرده و به راحتی فضا یا فرصت مورد نظرشان را با هم به اشتراک بگذارند، حتی اجاره بدهند یا اجاره کنند، آن هم در فضایی امن، قانون‌مند. علاوه بر امکان اشتراک گذاری فضا (از اتاق جلسه تا سالن کنفرانس)، امکان استفاده از تجهیزات فناورانه آزمایشگاهی وکارگاهی هم بخش دیگر و مهمی از دارایی‌هاست که قابلیت اجاره و به اشتراک گذاشتن را دارد. 

 

نقش جورپین در شبکه نوآوری

جورپین که خود از اعضای شبکه نوآوری تهران است، محصول خود را که یک پلتفرم اشتراک‌گذاری کالا و امکانات است را برای توسعه خدمات در شبکه و ایجاد بستر حمایت بیشتر از تیم‌ها و شرکت‌های نوپا و فناور به شبکه نوآوری آورده است. در این پلتفرم اعضای شبکه می‌توانند فضاهای اداری خود مثل اتاق جلسات، دفتر کار، سالن همایش و ... را که در برخی از ساعات روز و یا برخی ایام هفته و سال، آزاد بوده و و امکان در اختیار دیگران را دارد، برای بهره‌مندی و استفاده سایر اعضای شبکه علی الخصوص تیم‌های نوپا و شرکت‌های کوچک به اشتراک‌ بگذارند. این اشتراک گذاری می‌تواند به یاد روزهای جوانی شرکت‌های بزرگ در قالب حمایت و مسئولیت اجتماعی باشد و یا در قالب یک مدل کسب و کار مبتنی بر اجاره باشد. همچنین در این اشتراک‌گذاری می‌توان علاوه بر فضاهای اداری، امکانات و تجیزات آزمایشگاهی و کارگاهی حوزه فناوری نیز جای گیرد و یکی از دغدغه‌های تیم‌ها و شرکت‌های نوپای عضو شبکه را مرتفع سازد. 

 

جورپین در شبکه‌های اجتماعی

                             

 

 

آخرین اخبار

آمادای تریپ، سفر به دنیای استارت‌آپ‌ها باهدف انتقال تجربه و شبکه‌سازی؛

سفر استارت‌آپی آمادای تریپ با حضور فعالان زیست‌‌بوم کارآفرینی همدان و حمایت مرکز شتابدهی نوآوری و به‌منظور تقویت زیست‌بوم کارآفرینی کشور در تاریخ 26 فروردین‌ماه، برگزار شد.

باهمت مرکز توسعه کسب‌وکار؛ بهره‌مندی بیش از ۲۰۰ طرح و اختراع از مشاوره‌های تجاری‌سازی در سال ۹۷

مرکز توسعه کسب‌وکار فناوری پارک فناوری پردیس در سال ۱۳۹۷، ۳۱۳ ساعت مشاوره تجاری‌سازی به ۲۱۹ طرح و اختراع ارائه کرده است.

ایجاد زمینه همکاری بین خریداران بزرگ محصولات فناورانه و شرکت‌های دانش‌بنیان

به گزارش شبکه نوآوری تهران، رئیس صندوق نوآوری با اشاره به هدف تشکیل نشست‌های مشترک با شرکت‌های پیشگام دانش‌بنیان گفت: در تلاش هستیم تا شرکت‌های دانش‌بنیان را به خریداران بزرگ محصولات فناورانه معرفی کرده و با تکیه بر ابزارهای متنوع تامین مالی صندوق، همکاری طرف عرضه و تقاضای محصولات فناورانه را تسهیل کنیم.

«زیست‌بوم استارتاپی‌ و دانش‌بنیان » اولویت دولت در تحقق رونق تولید است

معاون علمی و فناوری در دیدار نوروزی با رییس‌جمهوری کشورمان گزارشی از فعالیت‌ها و برنامه‌های معاونت علمی و فناوری در حوزه رفع چالشها و اقلام تحریمی ،در جهت حل مشکلات کشور، تاسیس کارخانجات نوآوری و مراکز نوآوری، شرکت‌های دانش‌بنیان، استارتاپ‌ها و زیست‌بوم کارآفرینی و نوآوری ارائه داد.