معرفی شبکه

 

به منظور كمك به توانمندسازی شركت‌های فناور و تجاری‌سازی دانش و فناوری با هدف افزايش سهم اقتصاد دانش‌بنيان در كشور و كمك به پايداری اقتصاد (در چارچوب اقتصاد مقاومتی)؛ همچنين ارتباط و شبكه‌سازی عناصر فعال در زيست‌بوم فناوری، نوآوری و كارآفرينی در جهت بهره‌وری و هم‌افزایی و پيشرفت فعاليت‌های علمی، فناوری و تجاری آنان، «شبكه نوآوری تهران» تاسيس گردیده است

 

   چشم انداز: شبکه‌ای هوشمند، فعال و هدایت‌گر در زیست‌بوم نوآوری و فناوری کشور
 

   ماموریت: افزایش سهم اقتصاد دانش‌بنیان با هم‌افزایی و توانمند‌سازی عناصر زیست‌بوم نوآوری و فناوری

 

 

 

 

 

 

    اعضای شبکه

شبکه نوآوری تهران شامل سه بخش مجتمع فناوری و نوآوری، شرکت‌های دانش‌بنیان و اعضای افتخاری است

 

 

  ۶۰٪ شرکت‌های دانش‌بنیان نوپا هستند

 

  ۷۹٪ فروش شرکت‌های دانش‌بنیان در تهران است

 

  ۴۵٪ دانش‌بنیان‌ها در تهران هستند

 

   ۳۱٪ شرکت‌های دانش‌بنیان شرکت‌های کالا و خدمات هستند

 

اعضای مجمع سالیانه شبکه

 

در مجمع ساليانه معرفی برترين‌های شبكه، معرفی و رونمايی محصولات جديد اعضا، اطلاع‌رسانی برنامه‌ها و دستاوردها شبكه، همفكری تعيين سياست‌ها و راهبردها، خوشه‌سازی تخصصی اعضا، ضيافت چای و آشنايی اعضا با يكديگر، تبادل تجربيات كاری و تعريف برنامه‌های گروهی صورت می‌گيرد

 

 

 

 

شورای راهبری

 

    تیم ها

 

 

باشگاه شبکه

شبكه دارای يك باشگاه برای اعضا و كاركنان فعال در آن می‌باشد.

ارائه خدمات رفاهی به فناوران عضو شبكه، مسابقات ورزشی بين اعضا، تجليل از پيشكسوتان فناوری و رويدادهای فرهنگی برای اعضا ازجمله برنامه‌های آن می‌باشد.

 

 

 

شورای راهبری شبكه

شبكه دارای يك شورای راهبری است كه رياست آن بر عهده معاون علمی و فناوری رئيس جمهور و دبير آن رئيس پارك فناوری پرديس می‌باشد. ساير اعضا شورا از اعضای حقيقی و حقوقی فعال در استان تهران می‌باشند

 

آخرین اخبار

ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی منتشر کرد؛ هفتمین فراخوان حمایت از طرح‌های دارای پتانسیل تجاری‌سازی

هفتمین فراخوان حمایت از طرح‌های دارای پتانسیل تجاری‌سازی از سوی ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی منتشر شد؛ علاقه‌مندان می‌توانند از پانزدهم دی‌ماه تا یکم اسفند 97 نسبت به ثبت طرح‌های خود در این فراخوان اقدام کنند.

به منظور پیوند بین صاحبان صنایع و صاحبان ایده؛ رویداد تجاری سازی فناوری‌های پیشرفته ایران برگزار می‌شود

رویداد تجاری‌سازی فناوری‌های پیشرفته ایران پنجم اسفند ماه امسال به منظور پیوند بین صاحبان صنایع و صاحبان ایده برگزار می‌شود.

تلاش نمایندگان مجلس برای رفع مشکلات و اصلاح قوانین استارتاپ‌ها؛ قانون مالکیت معنوی کسب و کارهای نو اصلاح می‌شود

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی از اصلاح و نهایی شدن قانون مالکیت معنوی کسب و کارهای نو خبر داد و گفت: باید به نوعی تلاش کنیم که کمترین میزان دخالت دولت در حوزه کسب و کارهای نو شکل بگیرد و بخش خصوصی بدون حضور و دخالت دولت توسعه یابد.

نقش موثر شرکت‌های دانش بنیان در تحقق راهبردهای کشور

همکاری تمام نهادها با شرکت های دانش بنیان نقش موثری در بهبود و تحقق راهبردهای کشور دارد و موجب تحول در عرصه علم و دانش می شود؛ چراکه این شرکت ها با توجه به ویژگی‌های خود و پویایی و تطبیق با شرایط محیط پیرامون و انعطاف پذیری بالا، ظرفیت مناسبی برای روبرو شدن با شرایط تحریم را دارند.