دومین دوره طرح توانمندسازی صدف

 

   

 

 

طرح توانمندسازی صدف

طرح توانمندسازی صدف توسط شبکه نوآوری تهران و با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با هدف توانمندسازی دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی برای تسهیل ورود ایشان به بازار کار و هدایت ایشان در مسیر شغلی و حرفه‌ای مناسب و متناسب با شخصیت، استعداد و توانمندی‌های خود برگزار می‌شود. اولین دوره این طرح در نیمه دوم سال 1397 برای 400 نفر برگزار گردید. در این طرح به دانشجویان و فارغ التحصیلان کمک می‌شود تا ابتدا ویژگی‌های شخصیتی و روانشناختی و استعدادهای خود را شناخته و نقاط قوت و ضعف خود را مورد تحلیل قرار ‌دهند. شرکت کنندگان در این طرح با حضور در کارگاه‌های توانمندسازی، مهارت‌های مورد نیاز برای ورود به بازار کار را کسب کرده و احتمال جذب خود را در بازار کار افزایش می‌دهند. یکی دیگر از بخش‌های جذاب و منحصر بفرد این دوره‌ تورهای بازدید و آشنایی با اکوسیستم نوآوری کشور است. در این راستا شرکت‌کنندگان در یک اردوی یک روزه بازدیدی از پارک فناوری پردیس انجام دادند. در این بازدید ضمن آشنایی افراد با شبکه نوآوری تهران و خدمات آن، با مراکز زیر مجموعه پارک فناوری پردیس نیز آشنا شدند. همچنین شرکت کنندگان بازدیدهایی از برخی از استارت آپ‌ها، شرکت‌های دانش‌بنیان و مراکز نوآوری و شتابدهنده‌های عضو پارک انجام دادند. به طور خلاصه این دوره شامل بخش‌های زیر است:
• آزمون‌های خودشناسی و مشاوره‌های روانشناختی حرفه‌ای
• مشاوره با خبرگان صنعت متناسب با رشته‌های تحصیلی
• بیش از 30 ساعت کارگاه‌های توانمندسازی در تور یک روزه آشنایی با اکوسیستم نوآوری در پارک فناوری پردیس(برای استان‌ها بازدید در پارک فناوری استان می‌باشد.)
• حضور در پنل انتقال تجربه با حضور مدیران، کارآفرینان و مدیران منابع انسانی شرکت‌ها

شرکت‌کنندگان می‌توانند با حضور در شبکه نوآوری تهران از سایر خدمات شبکه، مانند کارورزی و معرفی به شرکت‌های دانش‌بنیان متقاضی منابع انسانی برای اشتغال استفاده نمایند. همچنین در طی این دوره ضمن استعدادیابی افراد، افراد مستعد و برگزیده برای گذراندن دوره کارورزی در استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان معرفی می‌شوند. شایان ذکر است که برگزار کنندگان دوره هیچگونه الزام و تعهدی نسبت به کارورزی و استخدام افراد شرکت‌کننده در این دوره را ندارند و دوره کارورزی جزو بخش اصلی این دوره نمی‌باشد و صرفا متقاضیان می‌توانند از طریق لینک‌های فوق تصاویر و کلیپ‌هایی از دوره اول طرح را مشاهده نمایند و از طریق بخش ثبت نام ضمن مطالعه شرایط دوره دوم در صورت تمایل نسبت به ثبت نام در دومین دوره طرح اقدام نمایند. 
زمان ثبت نام دوره دوم طرح توانمندسازی از تاریخ 10 اردیبهشت ماه آغاز و تا 10 خردادماه ادامه دارد.
بازه زمانی برگزاری طرح بعد از امتحانات دانشگاه ها بوده و در تیرماه فرآیند اصلی طرح یعنی کارگاه ها، بازدیدهای صنعتی، مشاوره شغلی و... برگزار میگردد.

آخرین اخبار

پاویون دانش‌بنیان‌ها در نمایشگاه‌های ایران هلث و اینوتكس برپا می‌شود

پاویون شركت‌های دانش‌بنیان در نمایشگاه‌های «ایران هلث» و«اینوتكس» با حمایت صندوق نوآوری و شكوفایی ریاست جمهوری برپا می‌شود.

مسیر توسعه کسب و کارهای حوزه فناوری‌های همگرا تسهیل شد

رییس مرکز فناوری‌های همگرا معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری توسعه کسب و کارهای بر پایه فناوری همگرا را از اقدامات این مرکز در سال جاری دانست.

معاون نوآوری وتجاری سازی معاونت علمی ریاست جمهوری: دانش‌بنیان‌ها واستارتاپ‌ها واحدهای اقتصادی انکارناپذیرهستند

معاون نوآوری و تجاری سازی فناوری معاونت علمی ریاست جمهوری معتقد است، شرکت های دانش بنیان واستارتاپ های فعال در حال حاضر واحدهای اقتصادی انکارناپذیر در کشورهستند که می توانند در شرایط تحریم و نیز در آینده اقتصاد ما را به پیش ببرند.

کارخانه نوآوری؛ جولانگاه ایده‌های فناورانه

کارخانه نوآوری، از اصطلاحات تازه واردی است که همگام با شکل گیری زیست بوم نوآوری و اقتصاد دانش بنیان پا به عرصه گفتمان ملی کشور گذاشته است. کارخانجاتی که به تولید محصول به شیوه ای جدید می پردازد، محصولات دانش بنیانی که از ایده های نوآورانه سربرآورده اند و در این کارخانجات با تزریق اندیشه و کمی سرمایه به مرحله تجاری سازی می رسند.