لیزینگ

تسهیلات لیزینگ با هدف کمک به توسعه بازار شرکت‌های فناور و دانش بنیان، با همکاری شبکه نوآوری و فناوری ایران و شبکه فن بازار ملی ایران طراحی و اجرا می‌گردد. در این طرح، تسهیلات قابل توجهی به شرکت‌های خریدار محصولات دانش‌بنیان و فناور با شرایطی که در جدول زیر آمده است، اعطا می‌گردد.
در این طرح، صندوق نوآوری و شکوفایی با تکیه بر توان مالی و ارزیابی صندوق‌های پژوهش فناوری، با تخصیص خط اعتباری لازم، مسئولیت ارزیابی و اعطای تسهیلات تا سقف 5 میلیارد ریال را به صندوق‌های پژوهش فناوری واگذار نموده است.
در همین راستا شبکه فن بازار ملی ایران با هدف کمک به توسعه بازار محصولات دانش‌بنیان و فناور، طی توافق‌های انجام شده با صندوق ‌نوآوری و شکوفایی و تعامل با صندوق‌های پژوهش فناوری، طرح «لیزینگ محصولات دانش‌بنیان و فناور» را اجرا می‌نماید.
شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان مورد تایید شبکه می‌توانند با مطالعه موارد زیر، نسبت به تکمیل اطلاعات و ارسال آن اقدام نمایند.

 

معرفی تسهیلات لیزینگ

 

 

شرایط عمومی طرح / محصول :

 • محصول، می‌بایست فناور باشد و این می‌تواند مشمول تمامی کالاها شامل سرمایه‌ای، سفارشی، واسطه‌ای و مصرفی می‌گردد.
 • کالاهای مصرفی با رعایت نظارت بر مصرف و خریداران واسطه‌ای به شرط رصد توزیع کالا در بازار، شامل طرح قرار می‌گیرند.
 • نرم افزارهای تخصصی مورد حمایت تسهیلات لیزینگ قرار می‌گیرند و نرم افزارهای عمومی شامل این تسهیلات نمی‌باشند.
   

شرایط عمومی شرکت‌های فروشنده

 • دارای مجوز فناور از شبکه ملی فن بازار ایران و یا عضویت در پارک فناوری پردیس.
 • دارا بودن ظرفیت تولید با وجود قراردادهای جاری و آتی.
 • اطمینان از انجام به موقع و مناسب تعهدات در قراردادهای فروش (گارانتی محصول).
 • امکان ارائه تضمین بابت حسن انجام تعهدات (در صورت نیاز).
 • استعلام از ورشکسته نبودن شرکت (صرفا استعلام از سامانه استعلام سنجی بانک مرکزی)

 

شرایط عمومی شرکت‌های خریدار

 • دارای شخصیت حقوقی خصوصی یا تعاونی (شرکت یا موسسه غیر دولتی و غیر عمومی) یا دارای شخصیت حقیقی با صلاحیت تایید شده در یکی از نظام‌های قانون (پزشکی، مهندسی، صنفی) و یا مراجع رسمی کشور (جهاد کشاورزی، اتاق بازرگانی)
 • امکان ارائه تضامین و چک باز پرداخت اقساط با توجه به ارزیابی توانمندی مالی و اعتباری
 • خریدار حداقل در شمول یکی از اشخاص ذیل قرار گیرد:
 • نصب کننده، اجرا کننده، پیمانکار (مطابق قراردادی مشخص با کارفرما در موضوع محصول دانش بنیان و فناور)، بهره‌بردار، مصرف کننده نهایی و صادر کننده.
 • خریدار به هیچ عنوان نمی‌تواند دولتی یا نهادهای عمومی باشد.

لازم به ذکر است، شرکت‌های واجد شرایط و خریداران محصولات ایشان، جهت ثبت نام، می‌بایست فرم‌ها را به طور کامل مطالعه و آنرا تکمیل نمایند.
 

                                                    

آخرین اخبار

چهارمین دوره ارائه نیازهای فناورانه شهرداری تهران

مرکز تهران هوشمند با همکاری فن‌بازار ملی ایران اقدام به برگزاری رویداد (Inno Tehran) از سلسله رویدادهای ارائه نیازهای فناورانه شهرداری تهران، با موضوع‌ شهرنوآور و توسعه کسب و کارهای فناورانه بر پایه داده، در تاریخ 12/09/98 در محل کارخانه نوآوری آزادی می‌نمایند.

تعاملات علمی جهان اسلام با کمک دانشمندان مسلمان رونق می‌گیرد

دانشمندان جهان اسلام با مشارکت در ششمین نشست تبادل تجربیات علم و فناوری(STEP)، تعاملات علمی و فناورانه دنیای اسلام را رونق می‌دهند.

فرآخوان عضویت مرکز رشد فناوری نخبگان پارک فناوری پردیس

به اطلاع کلیه فرهیختگان، نوآوران و نخبگان حوزه استارتاپی کشور می‌رساند دوازدهمین دوره فراخوان پذیرش متقاضیان عضویت در مرکز رشد فناوری نخبگان پارک فناوری پردیس که از ۱۶ مهر ماه آغاز شده است، تا ۱۰ آبان‌ماه سال‌ جاری ادامه خواهد داشت.

بهره‌مندی برگزیدگان آزمون استخدامی بخش خصوصی از خدمات شبکه ملی نوآوری

مدیر شبکه نوآوری معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری با اشاره به بهره‌مندی برگزیدگان دوره سوم آزمون استخدامی بخش خصوصی و شرکت‌های دانش بنیان از خدمات شبکه ملی نوآوری گفت: برگزیدگان این آزمون می‌توانند از حمایت مالی و خدمات ویژه شبکه در قالب باشگاه نوآوری که توسط بخش خصوصی ایجاد شده، استفاده کنند.