نقش کسب و کارهای نوآورانه در اقتصاد پررنگ‌تر می‌شودمعاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری در بازدید از استارت‌آپ‌های حاضر در بیست و سومین نمایشگاه بین‌المللی الکامپ گفت: به کمک استارت‌آپ‌ها تحولات قابل توجهی در ساختار کسب‌وکارهای سنتی رخ داده و با توجه به این جهش قابل توجه، شتاب توانی این شرکت‌ها و تحولات عمده عرصه اقتصاد کشور در آینده بسیار نزدیک قابل پیش بینی است.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی معاون علمی وفناوری رییس‌جمهوری، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در الکامپ استارز 96 با اشاره به رشد چشمگیر کسب و کارهای نوآور گفت: به کمک استارت‌آپ‌ها تحولات قابل توجهی در ساختار کسب‌وکارهای سنتی رخ داده و با توجه به این جهش قابل توجه، شتاب توانی این شرکت‌ها و تحولات عمده عرصه اقتصاد کشور در آینده بسیار نزدیک قابل پیش بینی است.
وی ادامه داد:حضور شتاب‌دهنده‌ها، ورود کسب و کارهای نواور به بازار بزرگ بورس گرایش سرمایه‌گذاران بزرگی که تا پیش از این عمدتاً در سیمان، فولاد و پتروشیمی سرمایه‌گذاری می‌کردند به کمک فعالان جوان و تحصیل‌کرده‌ی این کسب و کارها که با اعتماد به نفس روی پای خود ایستاده‌اند و کارآفرینی را به جای پشت میز نشینی برگزیده‌اند از ابزارهای این تحول بنیادی و ساختاری به‌شمار می‌رود.

ستاری، با اشاره به عزم جدی دولت برای اخذ مجوزها و فرآیندهای قانونی دست و پاگیر فراروی کسب و کارهای نوآور گفت: از اقتصاد متکی به درآمدهای نفتی که توسط دولت اداره شده بیش از این نمی‌توان انتظار داشت اما در تلاش هستیم تا سازوکارهای اداری و فرآیند اخذ مجوزها به نفع این شرکت‌ها تسهیل شود. 

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری افزود: جهت‌گیری دولت نیز به سوی اقتصاد دانش‌بنیان در حال تغییر است، اما این امر نیازمند عزم و تعاملی دوسویه است به طوری‌که فعالان کسب‌وکارهای نوآور، باید با آگاهی نسبت به این شرایط پیگیری های خود را بیش‌تر کنند، عزم جزم خود را در برابر سدها و موانع از دست ندهند و روی پای خود بایستند. در این راه دولت نیز همراه آن‌ها برای حل چالش‌هاست. 
وی افزود: در ستاد اقتصاد مقاومتی به دنبال پیگیری جدی این موضوع هستیم ؛در نشست قبل نیز در این خصوص گفت و گو شد و وزارت اقتصاد در خصوص اخذ مجوزها طرح جدیدی ارائه کرد 

رییس بنیاد ملی نخبگان، با بیان این‌که کسب و کارهای نوآور به زودی جایگاه بزرگ‌ترین شرکت‌های کشور و منطقه را از آن خود خواهند کرد افزود: مهم‌ترین لازمه تحول در ساختار اقتصادی کشور، جوانان پیشرو این عرصه‌هستند که باید با ایستادگی و پافشاری، اطمینان داشته باشند گشایش این فضای برای فعالیت ادامه‌دار خواهد بود و مشکلات از این راه مرتفع خواهند شد.
بزرگ‌ترین جمع استارت‌آپی‌ کشور
معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری با حضور در سالن‌های 8و 9 نمایشگاه بین‌المللی تهران، از جدیدترین دستاورد کسب و کارهای نوآور کشور دیدن کرد و با فعالان این کسب و کارها به گفت و گو پرداخت. در این بازدید پرویز کرمی مشاور معاون علمی و فناوری و دبیر ستاد توسعه فرهنگ علم ، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ، ناصر علی سعادت رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور ، مجتبی هاشمی دبیر ستاد فناوری اطلاعات و باقر بحری مسئول اجرایی الکامپ ستاری را در این بازدید همراهی کردند.
بزرگترین گردهمایی فعالان کارآفرینی در فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور با حمایت معاونت علمی و فناوری در بیست و سومین نمایشگاه الکامپ تا 2 مردادماه سال جاری با حضور جمع کثیری از استارت‌آپ‌ها، شتاب‌دهنده‌ها، پارک‌های فناوری، مراکز رشد، سرمایه گذاران جسورانه، رسانه ها و تمامی فعالان حوزه کارآفرینی کشور برقرار است.

معرفی شبکه


آخرین اخبار

ارایه بیمه تکمیلی به شرکت های دانش بنیان و اعضای شبکه نوآوری تهران

اولین دوره ثبت نام از متقاضیان استفاده از خدمات بیمه تکمیلی با همکاری بیمه دانا آغاز شد

فراخوان پژوهشی شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی

شركت مجتمع گاز پارس جنوبي در نظر دارد اجراي پروژه پژوهشي تهيه ...

پای شرکت‌های دانش بنیان به مجمع عمومی سازمان ملل هم کشیده شد

دکتر حسن روحانی در جمع سران کشورهای شرکت کننده در مجمع عمومی سازمان ملل متحد...