سرمایه‌گذاری جسورانه کشورهای اسلامی در نوآوری‌هامهندس مهدي صفاری‌نیا، رییس پارک فناوری پردیس گفت: «شبکه انتقال و تبادل فناوری دی-هشت از سال 1391 با اخذ مجوز فعالیت خود در سومین نشست وزرای صنعت کشورهای دی هشت تاکنون فعالیت‌های متعددی را برای افزایش همکاری‌های فناوری کشورهای عضو سازمان دی-هشت آغاز کرده است. دبیرخانه این شبکه مسئولیت ایجاد بستر مناسب همکاری میان فناوران کشورهای عضو را برعهده دارد و هر سال نشست‌های متعددی را با موضوعات مختلف در حوزه فناوری برگزار می‌کند».

وی افزود: «یکی از موضوعات روز دنیای نوآوری، سرمایه‌گذاری جسورانه در نوآوری‌ها است که نهادهای این حوزه با عنوان سرمایه‌گذاران مخاطره پذیر (Venture Capital) به سرعت در کشورهای اسلامی در حال ایجاد و رشد است. از این رو، دبیرخانه این شبکه برگزاری اولین نشست از مجموعه نشست­های سرمایه‌ گذاری فناوری دی-هشت (Technology Investment Meetings) را با موضوع «سرمایه‌گذاری مخاطره پذیر» در مهرماه سالجاری (اکتبر 2017) برگزار خواهد کرد».

صفاری‌نیا درخصوص اهداف اصلی این نشست گفت: «آشنایی صندوق‌‌های مخاطره‌پذیر کشورهای اسلامی با یکدیگر، انتقال تجربیات، بررسی مدل‌های روز سرمایه گذاری در نوآوری‌ها و مدیریت سرمایه­پذیران در صندوق‌های مخاطره‌پذیر از محورهای اصلی است و انتظار داریم توافق درخصوص سرمایه گذاری مشترک، یکی از خروجی­های این نشست باشد».

وی همچنین افزود: «در نظر داریم با دستاوردهای مورد انتظار از این نشست، بتوانیم نشست‌های سال‌های آینده این رویداد را با حضور شرکت‌های نوآور نوپا و سرمایه‌گذاران فعال از کشورهای عضو برگزار کنیم و فضای معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در نوآوری را در بین کشورهای مسلمان ایجاد کنیم».

دبیر شبکه انتقال و تبادل فناوری دی-هشت ابراز امیدواری کرد این نشست بتواند در رسیدن به اهداف خود با موفقیت عمل کند و برنامه‌های طراحی شده برای این نشست برای صندوق‌های مخاطره‌پذیر کشورها مفید و موثر باشد.

خاطر نشان می‌سازد صندوق‌های مخاطره پذیر می‌توانند با مراجعه به سایت نشست به نشانی www.tim.d8tten.orgبرای حضور در این نشست و ثبت نام در پنل‌ها و کارگاه‌ها اقدام کنند.

معرفی شبکه


آخرین اخبار

ارایه بیمه تکمیلی به شرکت های دانش بنیان و اعضای شبکه نوآوری تهران

اولین دوره ثبت نام از متقاضیان استفاده از خدمات بیمه تکمیلی با همکاری بیمه دانا آغاز شد

فراخوان پژوهشی شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی

شركت مجتمع گاز پارس جنوبي در نظر دارد اجراي پروژه پژوهشي تهيه ...

پای شرکت‌های دانش بنیان به مجمع عمومی سازمان ملل هم کشیده شد

دکتر حسن روحانی در جمع سران کشورهای شرکت کننده در مجمع عمومی سازمان ملل متحد...