برنامه ای مشترک تحقیقاتی بین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ایران و وزارت علوم و فناوری چین با هدف توسعه همکاری های علمی و فناوری دو کشور اجرا می شود؛ در این برنامه مقرر شده است بین 3 تا 5 پروژه مشترک تحقیقاتی بین پژوهشگران ایرانی و چینی به مدت 3 سال مورد حمایت طرفین قرار گیرد

برنامه ای مشترک تحقیقاتی بین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ایران و وزارت علوم و فناوری چین با هدف توسعه همکاری های علمی و فناوری دو کشور اجرا می شود؛ در این برنامه مقرر شده است بین 3 تا 5 پروژه مشترک تحقیقاتی بین پژوهشگران ایرانی و چینی به مدت 3 سال مورد حمایت طرفین قرار گیرد.
مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی اعلام کرد: برنامه مشترک تحقیقاتی بین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ایران و وزات علوم و فناوری چین، با هدف توسعه همکاری های علمی و فناوری دو کشور در حال اجرا است؛ در این برنامه مقرر شده بین 3 تا 5 پروژه مشترک تحقیقاتی بین پژوهشگران ایرانی و چینی به مدت 3 سال مورد حمایت طرفین قرار گیرد. همچنین در تفاهم نامه منعقد شده میان طرفین، بر اطلاع رسانی همزمان و مشترک فراخوان توسط هر دو کشور تاکید شده است.
طی توافقی که با مسوولان وزارت علوم و فناوری چین انجام شده است؛ مقرر شد تا 10 بهمن امسال (30 ژانویه 2019)، طرف چینی فهرست پروژه های مشترک ثبت شده در سامانه خود را به همراه اطلاعات تماس همکاران ایرانی پروژه ها در اختیار طرف ایرانی (صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران) قرار دهد.
در این دوره، لازم است آن دسته از پژوهشگران ایرانی که طرح مشترک خود را با همکار چینی در سامانه وزارت علوم و فناوری چین ثبت کردند، از تاریخ 15 تا 30 بهمن ماه امسال طرح خود را برای انجام فرآیند داوری پژوهشی طرف ایرانی در سامانه طرح های پژوهشی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور ثبت کنند.
مبنای تعیین میزان حمایت مالی از طرف ایرانی پروژه‌ها، ارزیابی و داوری پروژه توسط صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری است که این امر در فرآیندی مستقل توسط طرف چینی صورت می گیرد. 
شایان ذکر است، فراخوان آتی برنامه مشترک تحقیقاتی در ماه اکتبر 2019 اعلام خواهد شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: