فعالیت دانش‌‏بنیان‏‌ها، خلاق‏‌ها، شتاب‌دهنده‏‌ها و استارت‌آپ‏‌ها در اماکن مسکونی

با حمایت شهرداری تهران، شرکت‏‌های دانش‌‏بنیان، خلاق و استارت‏‌آ‏پ‌‏ها و همچنین شتاب‌دهند‏ه‌ها و شرکت‌‏های نوپا با شرایط ویژه‏‌ای مجاز به استقرار در اماکن مسکونی شهر تهران هستند.

در راستای برنامه‌‏ها و هم‏‌افزایی ایجاد شده بین معاونت علمی و فناوری ریاست‏‌جمهوری و شهرداری تهران برای توسعه زیست بوم فناوری، نوآوری و کارآفرینی کشور و حمایت از شرکت‏‌های دانش‏بنیان و خلاق و استارت‏آپ‏‌ها، توسعه «زیست بوم نوآوری شهری» شتاب می‌‏گیرد.

بر این اساس و با ابلاغ شهردار تهران، شرکت‏‌های دانش‌بنیان و خلاق مورد تأیید معاونت علمی و فناوری ریاست‏‌جمهوری، شتاب‏دهنده‏‌ها، شرکت‏‌های نوپا و استارت‏‌آپ‏‌های دارای مجوز از معاونت علمی و فناوری ریاست‏‌جمهوری مجاز به استقرار در اماکن مسکونی هستند.

شرکت‏‌ها، شتاب‌دهنده‏‌ها و استارت‏‌آپ‌‏های متقاضی بهره‌‏مندی از مزایای این طرح می‏‌توانند با ثبت اطلاعات خود در سامانه استقرار در اماکن مسکونی نسبت به ثبت تقاضا برای دریافت تأییدیه اقدام نمایند.

 

فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان در پلاک مسکونی

بخشی از متن ابلاغیه شهردار تهران بدین شرح است:

موضوع: درخصوص شرکت‌های دانش‌بنیان، خلاق و استارت‌آپ‌ها

با توجه به تأثیر منفی شیوع کرونا بر فعالیت‌های اقتصادی به خصوص کسب‌وکارهای نوپا و دانش‌بنیان و با عنایت به این‌که لایحه «هدایت و حمایت از زیست‌بوم نوآوری شهری» در مراحل نهایی تهیه و تصویب قرار دارد، مقتضی است شهرداران مناطق در  حدود متعارف و منطقی از این‌گونه کسب‌وکارها حمایت نمایند؛ بنابراین کلیه شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان و خلاق مورد تأیید معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شتاب‌دهنده‌ها، شرکت‌های استارت‌آپ و نوپا دارای مجوز از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، تا زمان تصویب لایحه فوق در شورای اسلامی شهر تهران مجاز به استقرار در اماکن با کاربری مسکونی و بهره‌مندی از تسهیلات بند ۲۴ ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها به شرط عدم ایجاد مزاحمت برای سایر ساکنین مستقر در ساختمان می‌باشند. همچنین در صورتی‌که منشأ صدور آرای اجرای احکام، ایجاد مزاحمت برای ساکنین ساختمان‌های مسکونی و مجاورین و همسایگان آن‌ها نبوده و از این حیث شاکی خصوصی وجود نداشته باشد، شرکت‌ها و مؤسسات یادشده مجازند تا زمان خاتمه شرایط بحرانی حداکثر به مدت سه‌ماه به فعالیت خود ادامه دهند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: