معرفی طرح تیکاف

افراد با حضور در این دوره، ابتدا خود را شناخته، از استعدادهای خود آگاه می‌شوند و نقاط قوت و ضعف‌های خود را مورد تحلیل قرار می‌دهند. افراد شرکت‌کننده در این طرح با حضور در کارگاه‌های توانمندسازی، در واقع به دنبال فراگیری مهارت‌هایی هستند که جهت ورود به بازار کار ضروری بوده و با کسب آن مهارت‌ها، احتمال جذب خود را در بازار کار افزایش می‌دهند.

   معرفی طرح توانمندسازی شغلی صدف                   معرفی طرح توانمندسازی شغلی صدف                   معرفی طرح توانمندسازی شغلی صدف            

یکی از رسالت‌های مهم پارک فناوری پردیس هم‌افزایی بین صنعت و دانشگاه است و این هم‌افزایی از طریق استفاده از دانش تخصصی و نیروی انسانی دانشگاه‌ها در صنعت صورت می‌گیرد. در این راستا پارک فناوری پردیس با همکاری شبکه فناوری و نوآوری ایران و با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست‌ جمهوری اقدام به برگزاری طرح توانمندسازی شغلی صدف نمود. هدف این طرح توانمندسازی دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها برای تسهیل ورود آن‌ها به بازار کار (زیست‌بوم کسب‌وکار) و هدایت در مسیر شغلی و حرفه‌ای مناسب و متناسب با شخصیت، استعداد و توانمندی‌های هر فرد بود.

معرفی طرح توانمندسازی صدف

هدف از اجرای طرح توانمندسازی صدف، ایجاد انگیزه و توانمندسازی دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها به‌منظور کمک به نقش‌آفرینی آن‌ها در اکوسیستم فناوری و نوآوری و طراحی مسیر آینده حرفه‌ای و شغلی بر اساس استعدادها و ویژگی‌های هر فرد در جهت تسهیل ورود ایشان به بازار کار (زیست‌بوم کسب‌وکار) است. درواقع این طرح در نظر دارد به افراد کمک کند تا ابتدا به خودشناسی برسند و در ادامه با حضور در کارگاه‌های مختلف، مسیر درست شغلی را انتخاب و درنهایت بتوانند نقش‌آفرینی مؤثری در اکوسیستم فناوری و نوآوری کشور داشته باشند.

معرفی طرح توانمندسازی شغلی صدف معرفی طرح توانمندسازی شغلی صدف معرفی طرح توانمندسازی شغلی صدف معرفی طرح توانمندسازی شغلی صدف

 

معرفی طرح توانمندسازی شغلی صدف

این طرح اهداف دیگری نیز دنبال می‌کند که مهم‌ترین آن‌ها عبارتند‌ از:

  • ایجاد تناسب بین مهارت‌های مورد نیاز بازار کار و آموخته‌های دانشجویان و فارغ‌التحصیلان؛
  • استفاده‌ی بهتر و مناسب‌تر از خروجی‌های دانشگاه‌ها در صنعت؛
  • خودشناسی افراد و انتخاب مسیر درست شغلی.

 

به‌طورکلی افراد با حضور در این دوره، ابتدا خود را شناخته، از استعدادهای خود آگاه می‌شوند و نقاط قوت و ضعف‌های خود را مورد تحلیل قرار می‌دهند. افراد شرکت‌کننده در این طرح با حضور در کارگاه‌های توانمندسازی، در واقع به دنبال فراگیری مهارت‌هایی هستند که جهت ورود به بازار کار ضروری بوده و با کسب آن مهارت‌ها، احتمال جذب خود را در بازار کار افزایش می‌دهند.

اولین دوره طرح

اولین دوره طرح در نیمه دوم سال ۹۷ با حضور حدود ۴۰۰ نفر در استان تهران برگزار شد. این طرح شامل آزمون‌ها و مشاوره‌های خودشناسی و روانشناختی شغلی، برگزاری ۴۰ ساعت کارگاه و سمینارهای تخصصی و مهارتی، مشاوره های مهارتی شغلی به صورت گروهی، رزومه سازی حرفه‌ای و ویدئویی، بازدید از زیست بوم نوآوری و فناوری و شرکت‌های دانش‌بنیان، معرفی به کارفرما و چند برنامه دیگر بود.

دومین دوره طرح

دومین دوره طرح در نیمه اول سال ۹۸ با حضور حدود ۱۰۰۰ نفر در چهار استان تهران، اصفهان، یزد و کرمانشاه برگزار شد. چارچوب اصلی دومین دوره طرح بر اساس ۴ کمپ طراحی و اجرا شد. کمپ‌های طرح عبارت بودند از:

کمپ اول: خودشناسی و شناخت سبک‌های شغلی؛

کمپ دوم: شناخت اکوسیستم فناوری و نوآوری و محیط کسب‌و‌کار؛

کمپ سوم: طراحی مسیر حرفه‌ای شغلی؛

کمپ چهارم: مهارت افزایی در زمینه مهارت‌های نرم (Soft Skills).

 

معرفی طرح توانمندسازی شغلی صدف

 

 

تماس با ما:

 

02176250250 داخلی 2337

st@Techpark.ir

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: