نورومارکتینگ؛ مصرف‌کنندگان چطور فکر می‌کنند

پروفسور «لئون زوراویکی» استاد دانشگاه ماساچوست در مقدمه کتاب خود با عنوان نورو مارکتینگ (Neuromarketing) چنین می‌نویسد: چرا قبل از آن‌که Ipad پدیدار شود هزاران نفر تمام شب را در هوای سرد چادر می‌زنند؟ آیا انگیزه آن‌ها شناخت و آگاهی از بهبود محصول است یا استفاده شخصی توسط فناوری؟

اعضای مرکز شتابدهی نوآوری به 40 عضو افزایش یافت

با تایید عضویت 13 شتابدهنده جدید، تعداد اعضای مورد تایید مرکز شتابدهی نوآوری به 40 شتابدهنده رسید.

چیزهایی که بهتر است در مورد سیلیکون ولی بدانید

نام سیلیکن ولی (Silicon valley) به عنوان محلی که دفتر اصلی غول‌ های فناوری های مدرن در آن قرار دارد، حتما به گوش‌تان خورده است. اما احتمالا خیلی چیزها وجود دارد که در مورد این پارک علم و فناوری نمی‌دانید. این یادداشت سعی دارد تا شما را با تاریخچه‌ی این پارک و شرایط کنونی‌اش آشنا کند.

برگزاری پاویون ملی ایران در نمایشگاه تلکام مجارستان

نمایشگاه ITU TELECOM WORLD 2019 از 9 تا 12 سپتامبر 2019 معادل 18 تا 22 شهریور 1398 در شهر بوداپست مجارستان برگزار می‌شود.

استارت‌آپ چیست؟

مدتی است شور و شوق استارت‌آپ و بحث های استارت‌آپی، مخصوصا در بین جمعیت جوان و تحصیل کرده کشور دیده می‌شود. اولین سوال در این بحث ها این است: استارت‌آپ چیست؟ در این یادداشت سعی کردیم به اختصار به این سوال پاسخ دهیم.

رییس مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری: 60 شتاب‌دهنده فناوری در کشور فعالیت می‌کند

رییس مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، گفت: شتاب دهنده ها یکی از عناصر مهم توسعه زیست بوم نوآوری و فناوری هستند و در حال حاضر 60 شتاب دهنده فناوری برای توسعه کسب و کارهای نو در کشور فعالیت می کنند.

استارت‌آپ‌ها و چالش‌های پیش رو

چه چالش‌هایی در راه استارت‌آپ‌ها قرار دارد؟ ویژگی‌های یک استارت‌آپ موفق چیست؟ تیم یک استارت‌آپ باید چه خصوصیاتی داشته باشند؟ در این متن سعی شده تا حدودی به پرسش‌هایی از این دست پاسخ داده شود.

به‌روزرسانی فناوری در کشور با راه‌اندازی شبکه استارتاپی آسیا و اقیانوسیه محقق می‌شود

رییس شبکه فن بازار ملی ایران گفت: با توجه به تجربیاتی که درباره طراحی و راه‌اندازی شبکه‌های داخلی و خارجی داشتیم و با توجه به شرایط تحریم کشور، تصمیم گرفتیم برای هم‌افزایی، به‌روزرسانی و حفظ موقعیت خود در زمینه فناوری، شبکه‌ای را در مجموعه اسکاپ راه‌اندازی کنیم.

عبور از پیچ تـحریـم‌ها تبدیل تهدید به فرصت

عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد. تحریم‌های ناجوانمردانه امریکا هم، اگر ما هوشیارانه عمل کنیم، می‌تواند خیری عظیم و ماندگار برایمان به ارمغان بگذارد. همچنان که نمونه‌های بسیاری از آن را در حوزه‌های مختلف فناوری و صنعتی در کشور دیده‌ایم. در واقع آنچه زیرکان عالم درباره تبدیل تهدید به فرصت گفته‌اند، امروزه نیز می‌تواند برای کشور ما اتفاق بیفتد.

در بازه زمانی سال‌های 95 تا 97؛ یک هزار و352 نفر از تسهیلات طرح سربازی تخصصی شرکت‌های دانش‌بنیان بهره‌مند شدند

با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و ستاد کل نیروهای مسلح، تا پایان سال 1397 بیش از هزار و352 نفر از تسهیلات نظام وظیفه تخصصی ویژه نخبگان فناور بهره‌مند شدند.
۴