فراخوان حمایت از کسب‌و‌کارهای داده‏‌های زیستی (داده‌های نسل جدید توالی‌یابی (NGS) و ریزآرایه (microarray))

با همکاری ستاد توسعه زیست‏‌فناوری، مرکز همکاری‌های تحول و پیشرفت و مرکز راهبردی فناوری‌های همگرا معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری؛ اولین فراخوان حمایت از کسب‌و‌کارهای داده‏‌های زیستی (داده‌های نسل جدید توالی‌یابی (NGS) و ریزآرایه (microarray)) آغاز شد

رئیس‌ مجلس در بازدید از پارک فناوری پردیس: تردید نکنید که نگاه‌ها به سمت شرکت‌های دانش بنیان است

رییس مجلس شورای اسلامی عصر روز شنبه از پارک فناوری پردیس بازدید کرد و در نشستی صمیمی با مدیران و کارکنان شرکت های دانش بنیان گفت: تردید نکنید که نگاه ها به سمت این است که شرکت های دانش بنیان چه کاری می توانند انجام دهند، و ما به دنبال این هستیم که شما پیشنهادهایی دهید که دست اندازها را از جلوی روی شما برداریم.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری: کارخانه های نوآوری زایشگاه استارتاپها وشرکت های دانش بنیان هستند

ستاری بر توسعه کارخانه های نوآوری در کشور تاکید کرد و گفت: این کارخانه های نوآوری که استارتاپها وشرکت های زیادی را در دل خود جای داده اند زایشگاه و مامن شرکت های دانش بنیان هستند.

رییس کمیسیون اقتصادی اجتماعی آسیا و اقیانوسیه سازمان ملل متحد در دیدار معاون علمی و فناوری رییس جمهوری: ایران در توسعه استارتاپ‌ها شگفتی آفریده است

جابانا ایران را یک کشور توانمند در ایجاد اکوسیستم نوآوری و فناوری دانست که با توسعه استارتاپ‌ها و با تکیه بر نیروی انسانی و مراکز علمی خود، در نوآوری و ایجاد استارتاپ‌های موفق، شگفتی آفریده است.

تجاری‌سازی محصولات دانش‌بنیان با ارائه خدمات مشاوره توسعه فنی سرعت می‎گیرد

مرکز شرکت‌‎ها و موسسات دانش‌بنیان معاونت علمی در راستای توانمندسازی فنی و صنعتی شرکت‌های دانش‌بنیان اقدام به ارائه خدمات مشاوره توسعه فنی محصولات کرده تا مسیر تجاری سازی محصولات این شرکت‌ها هموار شود.

کسب و کارهای نوین خدمات مالکیت فکری برای تجاری سازی دریافت می کنند؛ ثبت دارایی‌های فکری دانش بنیان ها در مقاصد صادراتی

مالکیت فکری نخستین بار در سال ١٣١٠ قانونی با عنوان قانون ثبت علایم و اختراعات در ایران تصویب شد که از علامت تجاری و اختراعات حمایت می کرد. بعد از آن در سال ١٣٤٨ در زمینه کپی رایت قانون حمایت از حقوق مؤلفان، مصنفان و هنرمندان تصویب شد که از حقوق پدیدآورندگان آثار علمی، ادبی و هنری حمایت می کند و اکنون نیز لازم الاجراست.

صفاری نیا در گفتگو با ایرنا:‌ عمده نیازهای فنی کشور در شرایط تحریم،‌ از طریق شرکت‌های دانش بنیان قابل تأمین است

«مهدی صفاری نیا» رییس پارک فناوری پردیس با اشاره به اینکه عمده نیازهای فنی کشور در داخل از طریق شرکت‌های دانش بنیان و پارک‌های فناوری قابل تأمین است، گفت: اگر سازمان‌ها نسبت به سفارش نیازهای فنی خود به پارک‌ها اقدام کنند، مطمئن باشید تحریم تبدیل به یک فرصت بزرگ برای جهش فناوری کشور خواهد شد و این ظرفیت در کشور وجود دارد.

3 ابزار روابط عمومی موثر برای نجات کسب و کار

در هیچ دوره‌ی زمانی ارتباطات و روابط عمومی به اندازه امروز مورد توجه نبوده است. فضای رقابتی کسب و کار در عصر حاضر سازمانها را مجاب کرده تا همواره به فکر بهبود ارتباطات درون‌سازمانی و برو‌ن‌سازمانی خود باشند.

رشد اکوسیستم واقعیت مجازی در سال ۲۰۱۹

واقعیت مجازی به سرعت در حال رشد است و با این اوصاف انتظار می‌رود شرکت‌ها و کسب و کارها برای بازنماندن از روند رشد این تکنولوژی و بهره‌‌گیری بیشتر از آن، با سرعت بیشتری به استفاده از آن روی بیاورند. در همین راستا موسسه تحقیقاتی Venture Reality Fund که در زمینه پایش و بررسی تکنولوژی‌های واقعیت افزوده، واقعیت مجازی و واقعیت فراگیر فعالیت می‌کند، به تازگی اعلام کرده است که در سراسر جهان بیش از ۵۵۰ شرکت فعال در اکوسیستم واقعیت مجازی وجود دارند.

ستاری در نشست شورای اقتصاد مقاومتی البرز: «مقابله با تحریم» مأموریت امسال شرکت‌های دانش‌بنیان است

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری گفت: اصلی‌ترین اولویت سال جاری ساکنان زیست بوم کارآفرینی و نوآوری، رفع نیازهای فناورانه تحریمی است.
۵