کارآفرین بودن، درآمد بالا، کسب درآمد از اینترنت، درآمد بیشتر و … رویای بسیاری از کاربران اینترنت به ویژه جوان‌ها است. تب و تاب استارتاپ ها و کسب و کارهای اینترنتی در ایران سبب شده تا افراد زیادی ذهن، وقت، انرژی و حتی سرمایه خود را برای راه اندازی استارتاپ صرف کنند.

اکنون سایه های دره سیلیکون در تهران (و ایران) دیده می شود. جایی که با وجود محدودیت ها و چالش های قابل توجهی که برای راه اندازی یک شرکت تکنولوژیک دارد، با استارت آپ ها، مراکز شتابدهنده و شرکت های سرمایه گذاری تبدیل به مکانی برای رشد اکوسیستم های تکنولوژیک شده است.
قطعا در این مسیر طولانی و پرپیچ و خم، مشکلات و موانع بسیاری به استقبال کارآفرینان خواهد آمد که در صورت عدم حضور راهبر، می‌تواند آنها را به بیراهه بکشاند.
روبن غنی‌پور، یکی از کارآفرینان کشور معتقد است: اکنون با وجود ایده‌های متنوعی که ارایه می‌شود، مشکلی در زمینه ایده نیست بلکه در بحث اجرایی شدن این ایده‌هاست که مشکلات بسیاری وجود دارد.


وی گفت: امروز با وجود بستری که برای کارآفرینان فراهم است، افراد ملزم به ادامه رشته تحصیلی خود در بازار کار نیستند و برای هر فرد گزینه‌های کارآفرینی نو و جدید بسیاری وجود دارد. فردی که تاکنون در چنین فضایی نبوده، اولین ایده‌ای را که به ذهن خود می‌رسد، بیان می‌کند؛ در حالی که اگر تیمی شکل نگیرد نمی‌توان ایده کارآمدی ارایه داد.
وی افزود: به دلیل وجود مشکلات اقتصادی که اکنون در جامعه وجود دارد برگزاری رویدادهایی از جمله استارتاپ‌ها، کمک کننده به بهبود فضای اقتصادی کشور است.
غنی‌پور عنوان کرد: امروز به دلیل وجود زمینه‌ها و بسترهایی که در دنیای کسب و کار وجود دارد، ساختن پول و کسب درآمد مقوله بسیار ساده‌ای شده است. عموم مردم تصور می‌کنند، کسب درآمد بسیار دشوار است اما فعالیت و کسب درآمد در حوزه فناوری، بسیار ساده بوده درحالی که خرج کردن آن درآمد، بسیار دشوار است.
 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: