بلاگ

شبکه فناوری و نوآوری ایران

مهارت‌های نرم مهم‌ترند یا مهارت‌های سخت؟

مهارت‌های نرم مهم‌ترند یا مهارت‌های سخت؟

برای شروع هر فعالیت اقتصادی گروهی به ابزارها و امکاناتی نیاز داریم. بخش مهمی از این ابزارها و امکانات، شامل امکانات مالی، فضای کار، امکان و هزینه برای تبلیغ و معرفی فعالیت و... است. اگر تمام این امکانات هم فراهم باشد اما از نظر توانایی‌های فنی و روانی آمادۀ شروع و ادامۀ فعالیت نباشیم، کاری از پیش نخواهد رفت. به مجموعۀ توانمندی‌های فردی برای رسیدن به وضعیت مطلوب در هر فعالیت جمعی، مهارت‌های سخت و نرم می‌گویند.
کدام شبکۀ اجتماعی برای استارتاپ شما مناسب است؟

کدام شبکۀ اجتماعی برای استارتاپ شما مناسب است؟

این روزها همۀ کسب و کارها این نکته را دریافته‌اند که برای معرفی بیشتر و بهتر خدمات و محصولات خود باید از بازاریابی دیجیتال و به‌ویژه شبکه‌های اجتماعی استفاده کنند. توجه به شبکه‌های اجتماعی برای کسب و کارهای نوپا و استارتاپ‌ها بسیار مهم‌تر است؛ چون معمولاً بر پایۀ خلاقیت و ایده‌های نویی شکل می‎گیرند که پیوند عمیقی با تکنولوژی و فناوری اطلاعات دارند.
۵ نوع تامین سرمایه برای استارتاپ

۵ نوع تامین سرمایه برای استارتاپ

سرمایه‌گذار فرشته چیست؟ تامین سرمایه سریالی چگونه کار می کند؟ بهترین راه برای تامین سرمایه از یک شرکت سرمایه‌گذاری خطرپذیر چیست؟ آیا تامین سرمایه جمعی واقعا قانونی است؟ بیایید ۵ مورد از متداول ترین انواع تامین سرمایه استارتاپ‌ها را با هم بررسی کنیم.
شتاب‌‌دهنده و مرکز رشد چه تفاوت‌‌هایی با یکدیگر دارند؟
در نهایت کدام را انتخاب کنیم؟

شتاب‌‌دهنده و مرکز رشد چه تفاوت‌‌هایی با یکدیگر دارند؟ در نهایت کدام را انتخاب کنیم؟

حتما اصطلاحاتی از قبیل «شتاب‌‌دهنده» و یا «مرکز رشد» به گوش‌‌تان خورده است. اما چه‌‌قدر درباره‌‌ی آن‌‌ها می‌دانید؟ کدام یک بیشتر به درد شما و استارت‌آپتان می‌‌خورد؟ از مزایا و معایب هر یک خبر دارید؟ این‌ها سوالاتی هستند که در پایان این مقاله خواهید توانست پاسخی برایشان پیدا کنید.
استارتاپ‌ها چگونه ارزش‌گذاری می‌شوند؟

استارتاپ‌ها چگونه ارزش‌گذاری می‌شوند؟

شاید بسیاری از ما واژۀ استارت‌آپ را شنیده و برداشتی از آن را در ذهن داشته باشیم. اما این مدل کسب‌و‌کار قواعد و اصولی دارد که به جز فعالان حرفه‌ای این حوزه، کمتر کسی در کشورمان با آن‌ها آشناست.
۱