برای موفقیت در کسب‌و‌کار کوچک خود باید چه کنید؟ در اینجا درباره هشت مهارتی که هر کارآفرین موفق باید داشته باشد، صحبت می‌کنیم.

1) انعطاف‌پذیری یک کارآفرین

     هیچ کسب‌و‌کاری بر اساس بیزنس‌پلن خود پیش نمی‌رود بنابراین یک کارآفرین موفق باید توانایی مدیریت بالا و پایین‌های کسب‌و‌کار را داشته باشد. این قابلیت به کارآفرین این امکان را می‌دهد که وقتی چشم‌انداز ناامید‌کننده است، به راه خود ادامه دهد.

2) کارآفرین متمرکز

     پس از مشخص شدن اهداف طولانی‌مدت و چشم‌انداز، تمرکز دقیق بر اهداف و دانستن اینکه چطور قدم‌های بعدی برای نزدیک شدن به اهداف مشخص را برداریم، از وظایف کارآفرین است. زمانی که شما برای ساخت یک کسب‌وکار تلاش می‌کنید، نیروهای منحرف‌کننده بسیاری وجود دارند و توانایی تمرکز بر اهداف مشخص برای کارفرما اصلاً آسان نیست.

3) سرمایه‌گذاری برای بلندمدت

     اکثر کارآفرینان صبور نیستند و به جای تمرکز بر اینکه شرکت باید به چه سمتی حرکت کند، تنها روی اتفاقی که قرار است بلافاصله رخ دهد، تمرکز می‌کنند. موفقیت یک‌‌باره، در طول ۷ تا ۱۰سال اتفاق می‌افتد. کارآفرینان نیاز است که توقف کنند، زمان بدهند و مجدد در دوره‌های زمانی سه ماهه، توقف و برنامه‌ریزی نمایند.

4) منابع انسانی و مدیریت آن

     تنها با یادگیری نفوذ بر کارمندان، فروشندگان و دیگر منابع، یک کارآفرین قادر خواهد بود که شرکتی رو به توسعه بسازد. آن‌ها باید بدانند که چطور ارتباطاتی خلق کنند که آدم‌های درست را ببینند. کارآفرینان برای تضمین بازخورد صادقانه و به موقع از تمامی منابعی که در اختیار دارند، تلاش می‌کنند.

5) فروش همیشه بخشی از کارآفرینی است

      هر کارآفرین چه بخواهد و چه نخواهد، در درجه اول یک فروشنده است. کارآفرینان ایده‌ها، محصولات و خدمات خود را به مشتریان، سرمایه‌گذاران یا کارمندان می‌فروشند.

زمانی که مشتری آماده خرید است، باید در کنارشان باشید. زمانی که نیستید، باید رها کرده و به جلو حرکت کنید.

 

6) یادگیری لازمه کارآفرینی

     کارآفرینان موفق می‌دانند که همه چیز را نمی‌دانند و بازار دائم در حال تغییر است. بنابراین خود را همواره با سیستم‌های جدید و تکنولوژی و روندهای صنعتی روز دنیا به‌روز نگه می‌دارند.

7) خودشناسی برای کارآفرین ضروری است

     کارآفرینان موفق به خودشان اجازه می‌دهند مدتی کار نکنند و از شکست‌هایشان درس می‌گیرند و برای آینده برنامه‌ریزی می‌کنند. اینکه همیشه و دائمی کار کنید شما را به صورت فیزیکی و روحی خسته می‌کند.

8) خودباوری

     در حالی که در نهایت برای کارآفرینان کمک‌های فراوانی وجود دارد، اما آن‌ها باید یاد بگیرند که به اندازه کافی غنی باشند و بتوانند به خودشان تکیه کنند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: