طرح توانمندسازی صدف به منظور بالا بردن توانایی‌های شغلی دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی جهت ورود به بازار کار اجرا می‌شود.

این طرح که توسط شبکه نوآوری تهران و با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار می‌گردد، قصد دارد دانشجویان و فارغ‌التحصیلان را جهت ورود به بازار کار آماده نماید. در این دوره، افراد شرکت‌کننده از طریق آزمون‌های خودشناسی و مصاحبه‌های اختصاصی، استعدادها، علایق و نقاط قوت و ضعف‌های خود را شناسایی کرده و با کمک مشاورین و متخصصین مسیر شغلی خود را طراحی خواهند کرد. شرکت‌کنندگان همچنین با حضور در کارگاه‌های توانمندسازی، مهارت‌هایی که اغلب در دانشگاه‌ها کمتر به آنها پرداخته می‌شود، از قبیل مهارت مذاکره، کار گروهی، مهارت فن‌بیان و سخنرانی، برندسازی شخصی، برنامه‌ریزی توسعه شخصی، مهارت گزارش‌نویسی و مکاتبات را فرا می‌گیرند. شرکت‌کنندگان متناسب با رشته‌های تحصیلی و تخصصی به گروه‌هایی تقسیم‌بندی شده و از مشاوره و مربی‌گری تخصصی آن رشته استفاده کرده و رزومه حرفه‌ای خود را تهیه می‌نمایند. همچنین با شرکت در تور گردشگری یک روزه، با پارک فناوری پردیس و زیست‌بوم نوآوری کشور آشنا شده و طی بازدید از شرکت‌ها، شتابدهنده‌ها و استارتاپ‌های برتر درک محیطی بهتری از فضای کاری کسب می‌نمایند. همچنین افراد برگزیده دوره طی رویدادی فرصت ارائه توانمندی‌های خود به مدیران عامل و منابع انسانی شرکت‌های عضو شبکه نوآوری تهران را خواهند داشت. همچنین افراد برگزیده برای دوره‌ی کارورزی به شرکت‌های عضو شبکه نوآوری تهران معرفی خواهند شد.
برای کلیه شرکت کنندگانی که دوره را مطابق با برنامه طی نمایند، گواهینامه‌ی حضور در دوره اعطا خواهد شد و ایشان می‌توانند ضمن عضویت در شبکه نوآوری تهران از کلیه مزایای این شبکه شامل کسر خدمت سربازی، کارورزی، کاریابی، کارآفرینی، بیمه تکمیلی و تسهیلات مربوطه استفاده نمایند.
مخاطبین این دوره شامل کلیه دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی می‌باشد ولی حمایت ویژه‌ای از طرف معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای اعضای بنیاد ملی نخبگان شامل 90% تخفیف، کلیه دانشجویان 80% تخفیف، فارغ التحصیلان سال 94 تاکنون 80% تخفیف و فارغ التحصیلان سال 90 تا 94 نیز 60% تخفیف در نظر گرفته شده است.
افراد برای ثبت نام اولیه می‌توانند از مورخ 21 مهرماه 1397 لغایت 15 آبان ماه 1397 به سامانه شبکه نوآوری تهران به آدرس www.tinet.ir مراجعه نموده و در صورت هرگونه سوال با شماره‌های 76250035 الی 37 تماس حاصل نمایند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: