مرکز تعاملات بین­‌المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری در نظر دارد هیات تجاری-فناوری متشکل از شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور را به کشور آفریقای جنوبی اعزام نماید.

این برنامه که با حضور معاون محترم علمی و فناوری رییس‌جمهور جناب آقای دکتر ستاری طی روزهای 19 تا 22 آذر‌ماه سال جاری برگزار خواهد شد، شامل نشست‌های تجاری مشترک با شرکت‌های متناظر در آفریقای جنوبی و شرکت در نشست علم جنوب آفریقا و بازدیدهای صنعتی و تجاری می‌باشد.

معاون محترم علمی و فناوری رییس‌جمهور به دعوت وزیر علوم و فناوری آفریقای جنوبی برای شرکت در نشست علم جنوب آفریقا و مذاکرات دوجانبه به این کشور سفر خواهند کرد و همزمان، فرصت شرکت در نشست مذکور و مذاکره با شرکت‌های متناظر آفریقایی در قالب نشست تجاری-فناوری برای شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی فراهم شده است.

نحوه ثبت‌نام:
شرکت‌های دانش‌بنیان متقاضی حضور در هیات تجاری، می‌توانند از طریق سامانه bizservices.ir و با انتخاب "درخواست دریافت خدمات حمایتی" و خدمت درخواستی "اعزام و پذیرش هیات‌های تجاری" و تکمیل فرم مربوطه نسبت به اعلام آمادگی برای حضور در برنامه اقدام نمایند.
شرکت‌های متقاضی جهت ثبت‌نام بایستی مبلغ یکصد میلیون ریال حداکثر تا پایان وقت اداری مورخ 26 آبان‌ماه به شماره حساب قید شده در ذیل واریز و فیش پرداختی را در اختیار کریدور توسعه صادرات و تبادل فناوری قرار دهند. کلیه مراحل اخذ بلیط، ویزا، رزرو هتل و هماهنگی نشست‌ تجاری فناوری توسط کریدور مذکور انجام خواهد شد.

مبلغ مذکور حدود 35% هزینه‌های اعزام بوده و 65 تا 70 درصد هزینه‌ها توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری پرداخت می‌گردد.
هزینه اخذ ویزا به عهده شرکت‌ها خواهد بود و به صورت دلاری از شرکت‌ها اخذ خواهد شد.

نکات مهم:
1.هر شرکت می‌بایست حداقل دو شرکت‌ متناظر در آفریقای جنوبی جهت برگزاری نشست B2B به کریدور توسعه صادرات و تبادل فناوری تا تاریخ یکم آذر اعلام نماید.
2.کریدور، برای انجام هماهنگی‌های سفر به شرکت‌هایی که در مهلت مقرر ثبت‌نام خود را نهایی می‌کنند متعهد است و متعاقبا تعهدی در خصوص ثبت‌نام متاخرین ندارد.
3.برای شرکت‌های دانش‌بنیان، اولویت ثبت‌نام وجود دارد. ثبت‌نام شرکت‌های فناور و سایر شرکت‌ها، منوط به وجود ظرفیت مازاد است.
4.پس از اتمام مهلت ثبت‌نام، انتخاب نهایی شرکت‌های متقاضی با توجه به شاخص‌هایی چون توان صادراتی، وجود مستندات انگلیسی، سایت دوزبانه و ... صورت خواهد گرفت. لذا ثبت‌نام و پرداخت وجه به منزله تایید نهایی نیست.

اطلاعات مفید:
نشست علم جنوب آفریقا: همایش علم جنوب آفریقا برای چهارمین بار از تاریخ 12-14 دسامبر 2018 در پرتوریا برگزار می‌شود. این برنامه دو و نیم روزه میزبان بیش از 3500 شرکت کننده خواهد بود که جلسات گروهی و مذاکرات تعاملی بسیاری را به اشتراک می‌گذارد. علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به وب‌سایت نشست به آدرس www.sfsa.co.za مراجعه فرمایند. وزارت علوم و فناوری آفریقای جنوبی، بنیاد تحقیقات ملی آفریقای جنوبی و آکادمی علوم آفریقای جنوبی برگزار کنندگان این برنامه هستند. همایش امسال تلاش دارد تا مانند رویدادهای قبلی، به عنوان یک پلتفرم بزرگ، باز و عمومی برای مباحثات علمی جهت ارتباط آن با جامعه ایفا نقش کرده و آن را به رویدادی بعنوان "علم باز" تبدیل نماید.

شماره‌حساب صندوق توسعه صادرات و تبادل فناوری: 0222674440002 بانک ملی ایران شعبه قصر، شماره شبا IR840170000000222674440002؛ حتما نام شرکت در سند پرداختی درج گردد.

شماره تماس کریدور توسعه صادرات و تبادل فناوری: 63103114 الی 16 و 63103118

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: