معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، حمایت از پهپادها و توسعه بخش هوافضا را جزء اولویت های این معاونت برشمرد و گفت: ایران جزء چند کشور اول تولید پهپاد در دنیا محسوب می شود که این پیشرفت مدیون بخش خصوصی دانش بنیان است.

نهمین نمایشگاه بین المللی هوایی ایران صبح امروز با حضور سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، امیر سرتیپ امیر حاتمی، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، محمد ابراهیم انصاری لاری مدیرعامل منطقه آزاد کیش و جمعی از فعالان صنعت هوایی کشور افتتاح شد.
سورنا ستاری در این نمایشگاه بین المللی هوایی ایران اظهار داشت: هم اکنون ایران در بین چند کشور اول دنیا در زمینه تولید پهپاد (پرنده هدایت پذیر از دور) قرار دارد. این موفقیت را مدیون بخش خصوصی هستیم.
وی با تاکید بر لزوم حمایت از استارتاپ‌های بخش خصوصی حوزه هوا و فضا گفت: در این سال‌ها تلاش کردیم تا استارتاپ‌های هوافضا توسعه یابد و بازار این حوزه در اختیار بخش خصوصی قرار بگیرد.
وی حمایت از پهپادها و توسعه بخش هوافضا را جزء اولویت های این معاونت برشمرد و افزود: تا زمانی که منابع مالی دولت با نوآوری بخش خصوصی ادغام نشود نمی توان فعالیت های این بخش را از آنچه هست، توسعه بیشتری داد. به عنوان مثال در بخش هوانوردی نظامی با نوآوری هایی که انجام شده و بخش خصوصی در آن دخالت داده شد به جایی رسیدیم که جنگنده های ما عملا همه اجزایش تولید داخل شده است.
به گفته وی، علاوه بر نهادهای نظامی بخش هوانوردی، سازمان هواپیمایی کشوری و حوزه هوانوردی غیر نظامی نیز می تواند از خدمات شرکت های دانش بنیان این حوزه استفاده کند.
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری تصریح کرد: موضوع تایید و ارایه استارتاپ های تولید هواپیما و قطعات آن از تولیدات شرکت های دانش بنیان را در سازمان هواپیمایی کشوری پیگیری می کنیم و به پیشرفت های خوبی رسیده ایم ضمن اینکه صادرات محصولات هوایی دانش بنیان نیز در دستور کار معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری قرار داشته و جزء اولویت های ماست.
گفتنی است این نمایشگاه از 5آذرماه آغاز شده و امکان بهره مندی مخاطبان از برنامه های متنوع آن تا 9 آذرماه وجود دارد؛ در این رویداد جهانی، آخرین دستاوردهای هوایی، هواپیمایی و هوافضا به نمایش گذاشته می شود.
 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: