رییس دانشگاه اصفهان، برانگیختن حس رقابت علمی، کارآفرینی، معرفی توانایی‌ها و ظرفیت‌های دانشجویی ایرانی برای حوزه‌های دانش بنیان و خدمات اجتماعی را مهمترین اهداف برگزاری جشنواره ملی حرکت عنوان کرد و گفت: این جشنواره در گذر زمان موجب بازتولید چرخه دانش‌بنیان در جامعه می‌شود.

هوشنگ طالبی در مراسم افتتاحیه جشنواره ملی حرکت، اظهار داشت: جشنواره حرکت امسال میزبان بیش از ۴۰۰ دانشجوی خارجی و داخلی و همچنین ۶۰۰ مهمان است. این جشنواره تجربه‌ای است که در گذر زمان موجب بازتولید چرخه دانش‌بنیان در جامعه می‌شود.
وی افزود: جشنواره حرکت مصداق بارز اجتماعی شدن دانشجویان در جامعه است که موجب استحکام هویت افراد، ارتقای سلامت اجتماعی و حرکت به سمت اقتصاد دانش‌بنیان و ظهور استعدادهای جوان در جامعه می‌شود.
وی تصریح کرد: آموزش و تمرین دانشجویان برای برانگیختن حس رقابت علمی، کارآفرینی، مشارکت جمعی، هم‌افزایی دانشی، معرفی توانایی‌ها و ظرفیت‌های دانشجویی ایرانی برای حوزه‌های دانش بنیان و خدمات اجتماعی، تعلیم و آموزش قوانین بازی‌های اجتماعی و فرماندهی، نظم و زمینه‌سازی دانشجویان برای ورود به جامعه از دیگر اهداف و کارکردهای این جشنواره است.
گفتنی است، یازدهمین جشنواره ملی حرکت به همت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه اصفهان با تاکید بر دو بخش ارتباط با صنعت و بازار و گسترش ارتباطات بین‌المللی، از امروز پنجم آذرماه در دانشگاه اصفهان گشایش یافت. این نمایشگاه در قالب ۱۰۵ غرفه از آثار و دستاوردهای انجمن‌های علمی دانشگاه‌های برتر سراسر کشور تا هفتم آذر در حال برگزاری است.
 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: