رییس مرکز توسعه فناوری های راهبردی معاونت علمی گفت: هم اکنون فعالیت های خوبی از ایده تا تولید محصول در حوزه ساخت افزایشی در حال انجام است. اگر این فعالیت های فناورانه در مسیر درست قرار بگیرند و ما با چتر حمایتی مناسب بستر سازی از آنها حمایت کنیم به زودی شاهد شرکت های بزرگ استارتاپی در این حوزه فناوری خواهیم بود.

اسماعیل قادری فر در افتتاحیه دومین رویداد جامع ساخت افزایشی ایران (چاپ سه بعدی) اظهار داشت: برگزاری این جشنواره گامی برای توسعه فناوری ساخت افزایشی است؛ حوزه ساخت افزایشی به عنوان یکی از عناصر انقلاب صنعتی در هزاره سوم مطرح است که محققان در دنیا به سرعت در حال توسعه و تجاری سازی این حوزه هستند. البته تولید علم در ایران نیز با توجه به ظرفیت های موجود و بالقوه مراکز علمی جایگاه خوبی را دارد اما نکته مهم این است که تولید محصولات در این حوزه باید به چرخه فناوری متصل شود و بحث تجاری سازی آن را در عرصه های مختلف صنعتی به کار گیریم.
وی افزود: هم اکنون با رویکردها و جهت گیری های صحیح خصوصا در سال های اخیر برای حمایت از شرکت های دانش بنیان شاهد بروز نسل جدیدی از استارتاپ های فناوری محور در کشور هستیم که حوزه ساخت افزایشی یکی از آنها است.
رییس مرکز توسعه فناوری های راهبردی معاونت علمی بیان کرد: ظرفیت های خوبی در حوزه ساخت افزایشی خصوصا در شرکت های دانش بنیان ایجاد شده است، امروز بیش از 30 شرکت محصولات فناورانه خود را به بازار عرضه می کنند. بنابراین شاهد هستیم در تمام مراحل یعنی از ایده تا تولید محصول در حوزه ساخت افزایشی فعالیت های خوبی در حال انجام است که اگر این فعالیت های فناورانه در مسیر درست قرار بگیرند و ما با چتر حمایتی مناسب بستر سازی و از آنها حمایت کنیم به زودی شاهد شرکت های بزرگ استارتاپی در این حوزه فناوری می شویم.
به گفته وی، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز با توسعه زیست بوم فناوری در کشور زمین بازی را برای جوانان فراهم می کند تا فعالیت مطالعاتی و تحقیقاتی بازار محور را به عرصه ظهور برسانند چرا که بازار بزرگی در انتظار این حوزه‌ها است و در داخل کشور بازار بزرگ 80 میلیونی و در منطقه حداقل بازار 600 میلیون نفری در انتظار فناوری و نوآوری‌های جوانان کشور است.
 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: