رییس سازمان فضایی ایران از راه اندازی مرکز نوآوری و شتابدهی فضایی با همکاری معاونت علمی ریاست جمهوری خبر داد و گفت: موافقت اولیه برای راه اندازی چنین مرکزی، نویدبخش آینده ای درخشان برای رشد کسب و کارهای حوزه فضایی کشور خواهد بود.

مرتضی براری در صفحه اینستاگرام خود نوشت: نقش آفرینی بخش خصوصی در کنار بخش دولتی در حوزه فضایی، نکته کلیدی در توسعه و تکمیل زنجیره ارزش فضایی کشور است که این مساله سرلوحه برنامه های سازمان فضایی ایران قرار گرفته است. در همین راستا همایش های توسعه کسب و کارهای فضاپایه با مشارکت دانشگاه ها در شهرهای مختلف برگزار شد و متعاقب آن رویداد استارت‌آپی «نوآوردگاه» نیز با حضور ۱۲ تیم ایده، همزمان با هفته جهانی فضا برگزار شد که به دنبال آن با استقبال دیگر دانشگاه ها برای برگزاری رویدادهای استارت‌آپی مواجه شدیم.
معاون وزیر ارتباطات افزود: این برنامه ها و همکاری ها منجر به همراهی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای راه اندازی «مرکز نوآوری و شتابدهی فضایی» شد که این موافقت اولیه برای راه اندازی چنین مرکزی، نویدبخش آینده ای درخشان برای رشد کسب و کارهای حوزه فضایی کشور خواهد بود.
 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: