دبیر ستاد توسعه فناوری های آب و خشکسالی معاونت علمی، ایده‌های فناورانه حوزه آب را ثروت آفرین عنوان کرد و گفت: با بهره مندی از ایده های نوین شرکت های دانش بنیان و استارتاپ ها می توان مشکلات حیاتی و مهم کشور را مرتفع ساخت.

نادرقلی ابراهیمی در مراسم افتتاحیه دومین جشنواره و نمایشگاه ملی فناوری‌های آب، خاک و محیط زیست معاونت علمی اظهار داشت: با استفاده از حضور شرکت های دانش بنیان و بهره مندی از  تکنیک های نو پایه در حوزه آب و خشکسالی می توانیم به خلق ثروت و رفع مشکلات زیست محیطی در کشور دست یابیم. 
وی با اشاره به مشکلات و شرایط موجود کشور بیان کرد: تجربه نشان داده است، که شرایط تحریم ها همواره نقطه شروع موفقیت می تواند باشد، این بار نیز می توانیم با بهره مندی از ایده های نوین، خصوصا شرکت های دانش بنیان و استارت آپ ها مشکلات حیاتی و مهم کشور را مرتفع سازیم. 
وی با اشاره به نقش ایده پردازان، استارتاپ ها و شرکت های دانش بنیان در روند برگزاری این دوره از نمایشگاه گفت: به طور حتم حضور ایده های نوین و نمایش رشد فکری، علمی و فناورانه در حوزه آب و خشکسالی، در روند برگزاری این رویداد تاثیر گذار بوده است.
دبیر ستاد توسعه فناوری های آب و خشکسالی گفت: از زمان شروع برنامه ریزی دومین جشنواره و نمایشگاه آب طی سه نوبت تمدید ارایه پیشنهادات فناورانه تعداد ٢٠١ ایده دریافت شد، که قابل توجه است و به طور حتم این میزان گستردگی ایده های فناورانه نشان از بزرگی و اقتدار کشورمان در حوزه های علمی است. 
به گفته وی، هم اکنون ١٠٧ شرکت دانش بنیان در حوزه آب وجود دارند که از این میزان پنجاه شرکت به منظور حضور در جشنواره اعلام آمادگی کردند. این فرصت به وجود آمده منوط به برگزاری جشنواره نخواهد بود و ایده پردازان، و فعالان مراکز تحقیقاتی می توانند  ایده های خود را در حوزه آب و خشکسالی ارایه دهند.
وی از اختصاص غرفه به شرکت های دانش بنیان خبر داد و گفت: در این جشنواره به شرکت های دانش بنیان به منظور ارایه فناوری‌های خود به بخش علمی و فناورانه فضایی اختصاص داده شده است. 
ابراهیمی ادامه داد: در ستاد توسعه فناوری آب و خشکسالی معاونت علمی عمده فعالیت ها حاکمیتی است، تا بتوانیم با حضور دانشگاهیان و شرکت های دانش بنیان زیر چتر استارتاپ ها فعالیت های حاکمیتی را گسترش دهیم. 
 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: