امروز صبح با حضور سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و جکی لوتیلی، معاون اتاق بازرگانی آفریقای جنوبی و جمعی از شرکت های آفریقایی و ایرانی در اتاق بازرگانی آفریقای جنوبی نشست تجاری فناوری آغاز شد.

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با هدف توسعه همکاری های علمی و فناورانه بین ایران و آفریقای جنوبی، در راس یک هیات تجاری و فناور شامل 48 نفر از مدیران صندوق های تامین مالی و شرکت های دانش بنیان فعال در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، سلامت و زیست فناوری، معدن و صنایع معدنی، تجهیزات صنعتی و ماشین آلات و برق و الکترونیک به دو شهر پرتوریا و ژوهانسبورگ در آفریقای جنوبی سفر کرده است.
امروز صبح با هدف ایجاد ارتباط بین شرکت های خصوصی بین دو کشور و انجام مذاکرات تجاری، نشست تجاری فناوری با حضور سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و جکی لوتیلی، معاون اتاق بازرگانی آفریقای جنوبی و جمعی از شرکت های آفریقایی و ایرانی در اتاق بازرگانی آفریقای جنوبی در ژوهانسبورگ آغاز شد.
این مذاکره ها منجر به توسعه صادرات کالاهای ایرانی، انتقال فناوری یا جذب سرمایه گذاری و همکاری مشترک بین دو کشور می شود. همچنین شرکت های ایرانی در این نشست مشترک، شرایط ادامه فعالیت در آفریقای جنوبی را بررسی می کنند تا در صورت تمایل این ارتباطات را توسعه دهند. شرکت در ضیافت سفارت ایران در آفریقای جنوبی با حضور ایران مقیم وهم اندیشی شرکت های دانش بنیان ایران از دیگر برنامه های معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در روز دوم سفر به آفریقای جنوبی است.
در این سفر که با هدف توسعه صادرات محصولات شرکت های دانش بنیان و گسترش کسب و کار بین المللی از 19 آذرماه آغاز شده و به مدت 4 روزبرای شرکت های دانش بنیان ادامه دارد، شرکت های دانش بنیان ایرانی با شرکت های متناظر خود در آفریقای جنوبی و در محل اتاق بازرگانی آفریقا مستقر در ژوهانسبورگ دیدار و مذاکره می کنند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: