محدودیت‌های صنعتی و نیروگاهی کشور با کمک محققان یکی از شرکت های دانش بنیان فعال در حوزه سیستم های کنترل الکترونیکی صنایع رفع شد.

شرکت مهندسی بهساز صنیع سیستم،  یکی از شرکت های دانش بنیان فعال کشور در حوزه سیستم های کنترل الکترونیکی صنایع به خصوص نیروگاه هاست که از سال 1375 با هدف خود کفایی صنعتی کشور فعالیت خود را آغاز کرده  و به رفع تنگناها و محدودیت های این صنعت پرداخته است.
هم اکنون با کمک تعهد و تخصص نیروهای کارآزموده این شرکت، بسیاری از محدودیت های این صنایع رفع شده است. همچنین با راه اندازی بخش مکانیک، انجام خدمات مهندسی در زمینه تعمیر و بازسازی قطعات داغ توربین های گازی و انواع موتورهای توربینی و ساخت قطعات پرمصرف توربین ها، خدمات این شرکت به نیروگاه های کشور گسترش پیدا کرده است.
در حال حاضر این شرکت پس ازکسب تجربه بسیار در امور صنایع نیروگاهی و تولید انرژی، در موقعیتی قرار گرفته است که می تواند خدمات خود را در سطح وسیعتری به صنایع کشور و به خصوص صنعت نفت، گاز و پتروشیمی و سایر صنایع دیگر ارایه دهد.
حسینعلی بهجو، مدیر عامل این شرکت به اهم فعالیت های این شرکت اشاره کرد و گفت: این شرکت در زمینه احداث نیروگاه‌های گازی وCHP کوچک مقیاس فعالیت می کند. یکی از بارزترین توانمندی‌های کسب شده در شرکت بهساز، در زمینه احداث نیروگاه های گازی کوچک مقیاس، (از 5 مگاوات تا 50 مگاوات) و واحدهای تولید انرژی است، که شدیدا موردنیاز بخش های مختلف صنعتی کشور است. خدمات شرکت در این زمینه شامل تمامی امور مربوطه از مرحله احداث، راه اندازی، آموزش و پشتیبانی این نوع واحدها است.
این فعال دانش بنیانی در کشور افزود: بخش الکترونیک و ابزار دقیق، بخش دیگری از فعالیت های شرکت است که در این زمینه می توان به اجرای پروژه های EPC در زمینه سیستم های کنترل الکترونیکی و اتوماسیون صنعتی، طراحی و ساخت سیستم های کنترل و مانیتورینگ جهت استفاده در شبکه های مختلف، طراحی، تامین تجهیزات، نصب و راه اندازی سیستم های سطح سنج تانک های سوخت، بازسازی و بهینه سازی سیستم های کنترل قدیمی، طراحی و ساخت انواع کارت‌های الکترونیکی قدیمی با استفاده از قطعات قابل پشتیبانی، طراحی و ساخت انواع پانل های اپراتوری و تجهیزات ابزار دقیق و غیره اشاره کرد.
وی ادامه داد: شرکت ما در بخش مکانیک و خدمات مهندسی نیز خدمات مختلفی اعم از طراحی و ساخت انواع قطعات مکانیکی پرمصرف موتورهای توربینی و توربین های گاز، طراحی و ساخت انواع لوله های لاستیکی انتقال گاز مایع ، انتقال مواد سوختی ، لوله های  لایروبی و قطعات لاستیکی مورد مصرف در صنایع دریایی، ارایه خدمات مشاوره و مهندسی در زمینه سیستم های کنترل و اتوماسیون صنعتی، ارایه خدمات مشاوره و مهندسی در زمینه صنایع نیروگاهی و تولید انرژی، نصب و راه اندازی ، بهره برداری و کامشنینگ توربین های گاز و بخار، انجام امور اورهال توربین های گاز و بخار و غیره ارایه می‌کند.
وی در خصوص واحد تحقیق و توسعه شرکت، تصریح کرد: واحد «تحقیق و توسعه» شرکت بهساز صنیع سیستم یکی از ارکان اصلی شرکت است که بلافاصله و همزمان با تاسیس شرکت فعالیت های خود را درچارچوب اهداف شرکت مبنی بر رسیدن به خودکفایی، رفع بخشی از نیاز های کشور به تولیدات دانش محور و به خصوص قطع وابستگی در زمینه سیستم های  کنترل هوشمند و انواع کارت های الکترونیکی، آغاز کرد.
این فعال حوزه صنعت در کشور بیان کرد: بخش تولید ربات های صنعتی و ربات محا فظ (نگهبان هوشمند) از دیگر خدمات قابل ارایه توسط شرکت است که در این زمینه نیز موفق به ارایه خدمات مختلف و رفع نیازهای گوناگون صنایع کشور شده ایم.
 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: