معاونت علمی و فناوری به منظور شکل‌گیری و توسعه زیست‌بوم دانش‌بنیان در کشور، سامانه تامین مالی و سرمایه‌گذاری خطرپذیر طرح‌های دانش‌بنیان، خلاق و فناور را راه اندازی می کند.

سامانه تامین مالی و سرمایه‌گذاری خطرپذیر طرح‌های دانش‌بنیان، خلاق و فناور، در راستای بند 2 سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی، به منظور شکل‌گیری و توسعه زیست‌بوم دانش‌بنیان در کشور طراحی، راه‌اندازی و راهبری می‌شود.
از مزایای این سامانه می‌توان به ایجاد شبکه سرمایه‌گذاران، ایجاد بانک طرح‌های فناورانه و نوآورانه و خلاق، ارزیابی طرح‌ها به منظور حصول اطمینان از صحت اطلاعات، تشخیص مناسب فرصت‌های سرمایه‌گذاری و معرفی به سرمایه‌گذاران، دسترسی سریع سرمایه پذیر به سرمایه‌گذاران، ارایه ابزارها و روش‌های نوین تامین مالی و سرمایه‌گذاری و نیز آموزش و فرهنگ‌سازی استفاده از روش‌های کارآمد تامین مالی اشاره کرد.
 
در این راستا علیرضا دلیری، معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی با شرکت گروه پیشگامان کارآفرینی کارن تفاهم‌نامه‌ای امضا کرد.
طبق این تفاهم‌نامه شرکت گروه پیشگامان کارآفرینی کارن نسبت به ایجاد سامانه‌ای به‌منظور تکمیل چرخه تامین مالی حوزه دانش‌بنیان و ارایه خدماتی نظیر ارزش‌گذاری، ارزیابی موشکافانه و غیره به سرمایه‌گذاران و صاحبان ایده و شرکت‌های دانش‌بنیان، خلاق و فناور اقدام می‌کند.

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: