در ۸۱۵ جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی بر تقویت رابطه دانشگاه و صنعت و حمایت جدی از شرکت‌های دانش‌بنیان ازسوی این شورا و همچنین دولت تاکید شد.

در جلسه ۸۱۵ شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی بر تقویت رابطه دانشگاه و صنعت و حمایت جدی از شرکت‌های دانش‌بنیان ازسوی این شورا و همچنین دولت تاکید شد.
جلسه ۸۱۵ شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی شامگاه سه شنبه در نهاد ریاست جمهوری برگزار شد. در این جلسه بر ضرورت پشتیبانی جدی از شرکت‌های دانش‌بنیان و ساماندهی آموزش عالی کشور تاکید و مقرر شد آمایش آموزش عالی در مراکز دانشگاهی وزارت علوم، وزارت بهداشت، دانشگاه آزاد اسلامی و مراکز علمی غیرانتفاعی با جدیت پیگیری شود.
همچنین در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی لزوم مقابله جدی با آسیب‌های اجتماعی و نیز توجه ویژه به موضوعات مختلف فرهنگی و تقویت اخلاقیات فردی و اجتماعی مورد تاکید قرار گرفت و مقرر شد شورای عالی انقلاب فرهنگی در یک سال آینده ارتقاء کارکردهای فرهنگ عمومی در عرصه‌های مختلف از جمله سینما و کتاب را با جدیت پیگیری کند.
رییس‌ جمهوری در این جلسه، هدف بنیانگذار انقلاب از تشکیل ستاد انقلاب فرهنگی را تزکیه دانشگاه‌ها از اقدامات و تحرکات گروهک‌ها و تمرکز بر توسعه علم و فرهنگ دانست و گفت: شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز از یادگارهای ارزشمند امام راحل(ره) است.
 
وی توجه ویژه در سال‌های اخیر به موضوعاتی همچون آسیب‌های اجتماعی، آمایش آموزش عالی و ساماندهی امور دانشگاه‌ها، تهیه اسناد پایین‌دستی نقشه جامع علمی و توجه ویژه به سند تحول آموزش و پرورش را از دستاوردهای بزرگ شورا دانست و گفت: همچنین در زمینه شرکت‌های دانش بنیان موفقیت بسیار بزرگی در علم، نوآوری، فناوری و تجاری‌سازی داشته‌ایم. بیش از ۳ هزار شرکت دانش بنیان ایجاد و حمایت شده‌اند که علاوه بر ایجاد اشتغال، بنابر گزارش‌ها حدود ۱۲ میلیارد دلار گردش مالی دارند.
رییس شورای عالی انقلاب فرهنگی قدرت علمی را باعث غرور ملی خواند و گفت: هم اکنون از لحاظ علمی رشد قابل قبولی داشته‌ایم البته توقع داریم در زمینه علومی که بیشتر منشا خارجی دارد، نظریه‌پردازی‌های علمی صورت گیرد.
دکتر محمدرضا مخبر دزفولی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز در این جلسه با اشاره به سند راهبردی نقشه جامع علمی کشور و اسناد مهم مصوب ذیل آنکه هر کدام تبلور مطلوبی در صحنه علم و فناوری کشور داشته است، گفت: در این زمینه تاکید شد که پشتیبانی از شرکت های دانش بنیان با جدیت بیشتر از جانب شورای عالی انقلاب فرهنگی، دولت و دیگر دستگاه ها به منظور ایجاد اشتغال و دستیابی به فناوری برای کشور انجام شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: