رییس صندوق نوآوری و شکوفایی خبر داد: حمایت و پرداخت تسهیلات به شرکت‌های پارکی و غیرپارکی دانش‌بنیان را در دستور کار قرار داده ایم و در حمایت از طرح های جدید و پرداخت تسهیلات از محل اعتبارات محدودیتی نداریم.

رییس صندوق نوآوری و شکوفایی خبر داد: حمایت و پرداخت تسهیلات به شرکت‌های پارکی و غیرپارکی دانش‌بنیان را در دستور کار قرار داده ایم و در حمایت از طرح های جدید و پرداخت تسهیلات از محل اعتبارات محدودیتی نداریم.
علی وحدت یکی از رویکردهای امسال صندوق نوآوری و شکوفایی را حمایت از شرکت های خلاق و نوپای پارک های علم و فناوری برشمرد و در این خصوص گفت: اگر تنها دو شرکت موفق عمل کنند قطعا کشور از منافع آن بهره مند خواهد شود از اینرو حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و نوپا را در دستور کار قرار داده ایم.
وی افزود: تنها حضور شرکت‌های کوچک در پارک کافی نیست و باید مدیران پارک های علم و فناوری در استان ها نیز گام‌های بلندتری را تعریف کنند تا شاهد اتفاقات بزرگ باشیم.
وی تاکید کرد: هم اکنون صندوق نوآوری و شکوفایی حمایت و پرداخت تسهیلات به شرکت‌های پارکی و غیرپارکی دانش‌بنیان را در دستور کار قرار داده و در حمایت از طرح های جدید و پرداخت تسهیلات از محل اعتبارات این صندوق محدودیت نداریم.
رییس صندوق نوآوری و شکوفایی کشور با تاکید بر اینکه ظرفیت های موجود در استان ها باید مورد توجه قرار گیرد و بر اساس آن فعالیت‌های دانش بنیان گسترش یابد، اظهارداشت: همچنین باید به ظرفیت‌های موجود در استان‌ها توجه کنیم و براساس این ظرفیت‌ها فعالیت‌های دانش‌بنیان را گسترش دهیم.
وی بیان کرد: توجه به شرکت‌های نوپا و تشخیص نیازهای آن ها یکی از ضروریات است که برای دست یابی به آن نیاز به ابزارهایی داریم.
وی از صدور مجوز صندوق پژوهش و فناوری در آینده‌ای نزدیک در استان گلستان خبر داد و به اهداف تشکیل این صندوق اشاره کرد و گفت: صندوق پژوهش و فناوری در گلستان تشکیل می شود تا برای شرکت‌های کوچک استان تصمیم‌ گیری کند و منابع مالی مورد نیاز این شرکت‌ها از سوی این صندوق تامین شود.
وی با تاکید بر این که شرکت‌های فعال در این حوزه می‌توانند جریان نفوذ فناوری را با توجه به ظرفیت‌های استان در حوزه‌های اقتصادی ایجاد کنند، اضافه کرد: صندوق نوآوری و شکوفایی برای ایجاد تحولات بزرگ در اقتصاد دانش‌بنیان شکل گرفته است، این صندوق برنامه‌های مهم و بزرگی در پیش دارد که شرکت‌ها تاثیرات این برنامه‌ها را در آینده خواهند دید.

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: