معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در افتتاح پردیس مغز من گفت: «حوزه علوم و فناوری های شناختی حوزه ای گسترده و اقتدارآفرین برای کشور است و با فرهنگ سازی، نسلی خلاق، دانش آموخته و کارآفرین وارد جامعه می شود که آینده کشور را با قابلیت های گسترده این حوزه خواهد ساخت.»

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در افتتاح پردیس مغز من« گفت: حوزه علوم و فناوری های شناختی حوزه ای گسترده و اقتدارآفرین برای کشور است و با فرهنگ سازی، نسلی خلاق، دانش آموخته و کارآفرین وارد جامعه می شود که آینده  کشور را با قابلیت های گسترده این حوزه خواهد ساخت.»
به گزارش شبکه نوآوری تهران، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، 8 اسفند در هفته آگاهی از مغز همراه اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری، پردیس مغز من را در باغ کتاب تهران افتتاح کرد.
معاون علمی و فناوری رییس جمهوی به ضرورت کار زیرساختی، فعالیت پایه ای و از سطوح پایین برای پیشتاز شدن کشور در علوم و فناوری اشاره کرد و گفت: در حوزه دانش آموزی توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اقداماتی پایه ای صورت گرفته است. هدف پژوهش سراها، تامین و تربیت نیروی انسانی در دانشگاه ها همگی گام هایی است که برداشته ایم تا نسلی تربیت شود تا آینده خود و کشور را با علوم و فناوری های شناختی بسازند.
 رییس ستاد توسعه فناوری های علوم شناختی کشور همچنین بیان کرد: علوم شناختی جزو علوم میان رشته ای است که ارمغان آورنده قدرت نرم و از حوزه های اقتدار آفرین کشور است.
وی همچنین اظهار کرد: در این حوزه باید انسان هایی توانمند تربیت کنیم و به این سو خیز برداریم که از توانمندان این حوزه باشیم.
 
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با اشاره به دیدار پژوهشگران و اعضای ستاد علوم شناختی با مقام معظم رهبری، از توجه خاص ایشان، به تلاش ها در این حوزه گفت و ادامه داد: در این دیدار تاکیدات و عنایت خاص ایشان نشان دهنده اهمیت این حوزه و ضرورت پیمودن گام های اساسی در این حوزه است.
 
ستاری با یبان این که حوزه علوم شناختی دایره وسیعی از علوم و دانش ها را تحت پوشش خود قرار می دهد گفت: ستادهای متعددی در معاونت علمی و فناوری کار می کنند ستاد شناختی جزو برجسته ترین و مهم ترین ستادها است که کار ستاد، جری ان سازی است. اتفاقاتی باید در دانشگاه،ها برای بازارسازی استارتاپ ها و شرکت ها رخ دهد تا زنجیره نوآوری و ارزش آفرینی تکمیل شود؛ در این راه، جریان سازی و ایجاد هم گرایی در حوزه مأموریت های این ستاد است.
 
رییس ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان با بیان این که در تولید مقالات علمی، پژوهش های علمی و دانشگاهی، ثبت پتنت ها و اختراعات در مسیری روبه جلو هستیم ابراز امیدواری کرد با حرکت نسل جوان به سوی فعالیت در علوم و مرزهای دانش، عده استاد دانشگاه شوند، عده ای تکنولوزی توسعه دهند یا کسب و کار دانش بنیان خود را داشته باشند و در آینده نزدیک، نسلی علاقمند و پیگیر داشته باشیم که  آینده کشور و موفقیتش را در نوآوری و کارآفرینی فناورانه جست و جو کند.
 
در این مراسم برگزیدگان مسابقه ملی دانش مغز جوایز خود را از اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، کمال خرازی مشاور معاون علمی و فناوری در حوزه علوم شناختی و منصور غلامی وزیر علوم و تحقیقات دریافت کردند.

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: