با پشتیبانی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی محققان کشور در 9 ماه نخست سال جاری انجام 464 پروژه تحقیقاتی را به اتمام رساندند.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، محققان کشور در 9 ماه نخست سال جاری تعداد 3 هزار و 550 پروژه تحقیقاتی را به صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی ارسال کردند که از این تعداد یک هزار و 179 پروژه برای حمایت مصوب شد.
پس از تصویب این طرح ها و آغاز حمایت های صندوق فعالیت ها برای اجرایی سازی پروژه های تحقیقاتی آغاز شد و تا کنون 464 از این پروژه ها به اتمام رسیده است.
بر اساس این گزارش، انجام این پروژه ها دستاوردهای مختلفی را برای ایران اسلامی به همراه دارد که می توان به چاپ مقالات آی اس آی، ثبت اختراع، ساخت محصول و تالیف کتاب اشاره کرد. هر یک از این اقدامات گامی برای حرکت در مسیر پیشرفت در حوزه های مختلف علم و فناوری است. البته در 9 ماه نخست سال جاری در هر یک از این زمینه ها نیز محققان دستاوردهای چشمگیری را ارائه دادند. به گونه ای که از میان طرح های مصوب صندوق 13 ثبت اختراع، 51 ساخت نمونه اولیه محصول، 16 عنوان کتاب تالیف شده و 28 دانش فنی تولید شده به عنوان دستاورد با انجام پروژه های تحقیقاتی ثبت شد.
البته تمام این اقدامات صندوق  در راستای بهره مندی از ظرفیت های پژوهشگران سراسر کشور است. صندوق با راه اندازی 23 کارگروه در حوزه های مختلف علمی مسیر حمایت را هموار کرده است تا علاوه بر حمایت عادلانه از پژوهش ها شاهد توزیع آن در تمامی حوزه های علمی باشیم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: