معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و رئیس بنیاد نخبگان کشور گفت: چهار هزار و 200 شرکت دانش بنیان در کشور فعالیت می کنند که سال گذشته 600 هزار میلیارد ریال فروش داشتند و امسال نیز این میزان افزایش داشته است

به گزارش شبکه نوآوری تهران، سورنا ستاری روز سه شنبه در حاشیه راه اندازی مرکز نوآوری و شکوفایی دانشگاه آیت الله بروجردی در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: در موضوع اقتصاد دانش بنیان محیط و سیستم باید شکل گیرد و حمایت های مالی و زیرساختی نیز در مجموعه استان انجام شود.
وی افزود: مردم عادی نیز باید با خرید محصولات این مجموعه آنها را برای پیشرفت و توسعه یاری کنند.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور بیان کرد: لرستان ظرفیت های بالای نیروی انسانی و منابع طبیعی برای اقتصاد دانش بنیان دارد.
ستاری اضافه کرد: دانشگاه های لرستان به عنوان محور محرک اقتصاد دانش بنیان کارهای خوبی انجام داده اند و انتظار می رود واحدهای دانشگاهی دیگر استان ها در این راستا حرکت کنند.
وی ادامه داد: مرکز نوآوری و شکوفایی دانشگاه آیت الله بروجردی آغازی برای یک حرکت است تا جوانان مستعد جایی داشته باشند که ایده ها و دیدگاه های خود را اجرایی و بیان کنند.
رئیس بنیاد نخبگان کشور گفت: جوانان با انگیزه بالا در این شرکت ها کار می کنند و می خواهند تغییراتی در جامعه پیرامون خود انجام دهند و برای اجرای طرح های دانش بنیان اکوسیستمی مد نظر باید ایجاد شود.
ستاری افزود: البته حرکت های خوبی در این راستا انجام نشده که نشان می دهد سیستم باید بیشتر فعال شود.
وی بیان کرد: انتظار می رود رئیس دانشگاه و هیات امنا از جوانانی که کار می کنند و دانشجویان حمایت کرده و مکانی برای آنها در نظر بگیرند.
معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور بعد از حضور در بروجرد به خرم آباد سفرکرد واز شرکت های دانش‌بنیان خرمان و دکتر جهانگیر خرم‌آباد، آزمایشگاه مرکزی دانشگاه لرستان و مرکز نوآوری مشترک بین پارک علم و فناوری، بنیاد نخبگان و دانشگاه لرستان بازدید خواهد کرد.
بازدید از پارک علم و فناوری لرستان، بازدید از خانه حیوانات آزمایشگاهی دانشگاه علوم پزشکی استان، بازدید مراکز رشد جهاد دانشگاهی لرستان، دیدار با نماینده ولی‌فقیه در استان و حضور در جلسه شورای اقتصاد مقاومتی استان ازجمله دیگر برنامه‌های سفر سورنا ستاری به لرستان است.
سید موسی خادمی استاندار لرستان، معاون استاندار و فرماندار بروجرد و جمعی از اساتید دانشگاه های لرستان سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور را در سفر به بروجرد همرا
 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: