معاون علمی و فناوری رییس جمهوری گفت: در کشور چهار هزار و 300 شرکت دانش بنیان در حال فعالیت است که سال گذشته بیش از 900 هزار میلیارد ریال درآمد داشته اند.

به گزارش شبکه نوآوری تهران، سورنا ستاری 3 اردیبهشت در نشست بررسی ظرفیت های توسعه توسعه اقتصاد دانش بنیان قشم افزود: همچنین در سال گذشته حدود 200 هزار میلیارد ریال وام به شرکت های دانش بنیان اختصاص یافت. 
وی ادامه داد: بخش خصوصی نیز 20 هزار میالیارد ریال در حوزه شرکت های دانش بنیان سرمایه گذاری انجام داده است. 

**شرکت های دانش بنیان قشم از حمایت های مالی برخوردار می شوند 
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری تصریح کرد: باید با ایجاد یک صندوق مسیر کمک های مالی به شرکت های دانش بنیان قشم را هموار کرد تا این شرکت ها تحت حمایت قرار بگیرند. 
ستاری تصریح کرد: البته مسایل مالی برای این شرکت ها در اولیت قرار ندارد بلکه ایجاد زمینه و انگیزه برای متخصصان جهت فعالیت در این شرکت ها اولویت اول است. 
ستاری یاد آور شد: در 2 سال آینده برنامه های مختلفی برای توسعه زیست فناوری دریا و به خصوص در حوزه جلبک انجام می شود. 
وی اظهار داشت: حوزه جلبک به سود رسانی سریع، و بالا دارد و به علت بکر بودن این حوزه زمینه فعالیت در آن زیاداست. 
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری به همراه استاندار و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم روز سه شنبه با حضور در جزیره قشم از شرکت تولیدات بهداشتی و آرایشی از ریز جلبک ها، سایت پرورش میگو، پارک موزه و لنج سازی گوران، شرکت ساخت آنالایزهای مورد نیاز صنعت نفت، شرکت ساخت سیستم های گرمایشی کاغذی و آزمایشگاه های اداره کل استاندارد قشم بازدید کرد. 
وی همچنین طرح برج فناوری تخصصی حوزه علوم دریایی قشم را در مرکز رشد قشم کلنگ زنی کرد. 
مرکز رشد واحدهای فناور با رویکرد بین المللی قشم در سال 1384 با اخذ موافقت اصولی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در سازمان منطقه آزاد قشم تاسیس شد. هیات امنای این مرکز در سال 1395 تشکیل شد. 
شهرستان قشم شامل جزیره های قشم، هرمز، هنگام و لارک با حدود 150 هزار نفر جمعیت در جنوب استان هرمزگان واقع است.
 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: