مرکز شرکت‌‎ها و موسسات دانش‌بنیان معاونت علمی در راستای توانمندسازی فنی و صنعتی شرکت‌های دانش‌بنیان اقدام به ارائه خدمات مشاوره توسعه فنی محصولات کرده تا مسیر تجاری سازی محصولات این شرکت‌ها هموار شود.

به گزارش مرکز ارتباطات واطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری؛سید محمد صاحبکار خراسانی رییس مرکز شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان مشاوره فنی را یکی از نیازهای اصلی و ضروری شرکت‌های دانش‌بنیان عنوان کرد و گفت:کسب دانش فنی و بهره‌مندی از تجارب صنعتی حرفه ای در جهت رشد و تعالی کیفی و فنی شرکت‌های دانش بنیان ازالزامات این شرکت‌ها است.


صاحبکار به مزایای ارائه خدمات مشاوره توسعه فنی محصولات به شرکت‌های دانش بنیان اشاره کرد و گفت:استفاده از تجارب حرفه‌ای و دانش فنی خبرگان صنعت جهت رفع مشکلات فنی و بهینه سازی،صرفه‌جویی در هزینه‌های عملیاتی،سعی خطا و تحقیق و توسعه در مسیر تجاری‌سازی همچنین توسعه فناوری از جمله مزایای بهره‌مندی از خدمات مشاوره توسعه فنی است.


عضو هیات علمی پژوهشکده مطالعات فناوری عنوان کرد:درخواست‌های مکرر شرکت‌های دانش‌بنیان پیرامون معرفی مشاوران آگاه و توانمند،ضرورت ارائه خدمات مشاوره توسعه فنی را بیشتر می‌کند.


رییس مرکز شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان گفت:با توجه به هزینه‌های بالای استفاده از مشاوران صنعتی خصوصی،چه بسا بسیاری از شرکت‌های نوپا به دلیل کمبود بودجه از این امتیاز ارزشمند بازمانده و فرآیند رشدشان به تعویق افتاده و درگیر هزینه‌های جانبی بسیار بیشتری می‌شوند به همین منظور مرکز شرکت‌ها و موسسات دانش بنیان اقدام به ارائه مشاوره های توسعه فنی محصولات به صورت رایگان کرده است.


وی افزود: شرکت‌های نوپایی که امکانات،تیم تحقیق و توسعه حرفه ای،زیرساخت های تحقیقاتی و آزمایشگاهی لازم را ندارند می‌توانند از دانش متخصصانی که پیشتر این مراحل را گذرانده اند و چالش‌های صنعتی پیش رو را تجربه کرده اند، به صورت رایگان استفاده کنند و از تجارب صنعتی مختلف در حوزه های فعالیت مشابه بهره‌مند شوند.


صاحبکار گفت:در حال حاضر ارائه خدمات مشاوره توسعه فنی محصولات در سه حوزه تجهیزات نفت،گاز و پتروشیمی،فناوری اطلاعات و ارتباطات و مواد شیمیایی و پلیمری به صورت رایگان به شرکت‌های دانش بنیان ارائه می شود اما به زودی این خدمات مشاوره در سایر حوزه های تخصصی فنی نیز ارائه می‌شود.


 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: