مزایای برون‌سپاری خدمات IT حالا شرکت‌های زیادی را مجاب به انجام این کار کرده است. بااین‌حال، اینکه یکی از حساس‌ترین جنبه‌های کسب‌وکارتان را به چه مجموعه‌ای می‌سپارید، اهمیت بسیار زیادی دارد.

چقدر درباره مزایای برون‌سپاری خدمات IT می‌دانید؟ درحالی‌که برخی کسب‌وکارها تلاش می‌کنند تا همه نیازهای امنیتی مربوط به فناوری اطلاعات را خودشان مدیریت و تأمین کنند، تجربه نشان می‌دهد که برون‌سپاری این خدمات، در اغلب موارد، بیشتر به سود آن‌هاست.

انتخاب یک شرکت امنیتی IT برای پاسخگویی به نیازهای شما شاید مستلزم صرف هزینه قابل‌توجهی باشد اما این هزینه، احتمالاً به‌مراتب کمتر از آن است که بخواهید برای انجام این کار، به یک تیم تمام‌وقتِ درون‌سازمانی، حقوق پرداخت کنید. ضمن اینکه برون‌سپاری خدمات IT به یک شرکت متخصص، مزایایی دارد که با سپردن کار به یک تیم داخلی، معمولاً نمی‌توانید از آن‌ مزایا بهره‌مند شوید.

در این مطلب از تینت می‌خواهیم ۷ مزیت اساسی برون‌سپاری خدمات مربوط به فناوری اطلاعات را مخصوصاً از جنبه امنیتی مرور کنیم که از شما مخاطبان گرامی هم دعوت می‌کنیم با ما باشید.

 

برون سپاری خدمات مربوط به فناوری اطلاعات

 

۱- شناسایی پیشگیرانه تهدیدها

برون‌سپاری خدمات IT از جنبه امنیتی، یکی از بهترین راه‌های شناسایی پیشگیرانه تهدیدهاست. نقض داده‌ها، این روزها شرکت‌های مختلف را متحمل هزینه‌های بسیار سنگینی می‌کند و گاهی یک تهدید کوچک می‌تواند، باعث ایجاد خسارتی بزرگ شود. وقتی امنیت فناوری اطلاعات را به یک شرکت مطمئن و متخصص بسپارید، می‌توانید تهدیدها و نقاط ضعف را به شکلی فعالانه و قبل از آنکه در عمل، مشکلی ایجاد کنند، شناسایی نموده و برای مقابله و رفع آن‌ها، انجام اقدامات لازم را در دستور کار قرار دهید. به‌هرحال از قدیم هم گفته‌اند که علاج واقعه قبل از وقوع باید کرد!

۲- کسب بینش روشن‌تر درباره ضعف‌ها

ممکن است از قبل، چند متخصص IT در سازمان داشته باشید که مسئولیت طراحی و اجرای استراتژی‌های امنیتی بر عهده آن‌ها باشد. بااین‌حال، نزدیکی بیش‌ازحد این افراد به سیستم‌های شما، گاهی مانع از آن می‌شود تا بتوانند ضعف‌های بالقوه را ببینند چون گاهی برای پی بردن به یک مسئله، باید از فاصله‌ای دورتر به آن نگاه کرد. از سوی دیگر، بنا به یک قاعده کلی و البته نانوشته، مشاهده نواقص در کار دیگران، اغلب به‌مراتب آسان‌تر از مشاهده نواقص در کار خودمان است!

برون‌سپاری خدمات IT، بینش جدیدی را برایتان ایجاد می‌کند و به‌این‌ترتیب، فرد یا افرادی که خارج از مجموعه شما هستند، بی‌آنکه دچار پدیده "نزدیک‌بینی" شوند، می‌توانند تلاش‌ها و اقداماتی را که در زمینه IT انجام می‌دهید، مشاهده و تجزیه‌وتحلیل کنند. این‌گونه، شانس بیشتری برای تشخیص نقاط ضعف بالقوه خواهید داشت.

۳- بهره‌مندی از تخصص بیشتر

شرکت‌های معتبر فناوری اطلاعات، کارکنانی را استخدام می‌کنند که دانش و مهارت بسیار بالایی در حوزه IT و جنبه‌های امنیتی آن دارند. هر یک از این افراد، در زمینه‌های خاصی متخصص هستند و به همین دلیل، برون‌سپاری خدمات IT این امکان را فراهم می‌کند تا به‌طور هم‌زمان، از دانش تخصصی همه این افراد استفاده کنید. این امر، علاوه بر ارتقای همه‌جانبه‌ی کیفیت و امنیت زیرساخت‌هایتان، بهره‌مندی از ایده‌های بهتر و تخصصی‌تر را برایتان مقدور می‌سازد.

۴- صرفه‌جویی اقتصادی

برون‌سپاری خدمات IT، صرفه‌جویی‌های اقتصادی چشمگیری در بلندمدت برایتان به ارمغان می‌آورد. با توجه به نوع خدماتی که دریافت می‌کنید، ممکن است مبالغ پرداختی‌تان در نگاه اول، زیاد به نظر برسد اما اگر همین مبالغ را با حقوق پرداختی به یک کارمند تمام‌وقت در بلندمدت مقایسه کنید، احتمالاً متوجه تفاوت بین آن‌ها می‌شوید. به‌علاوه، همان‌طور که گفته شد برون‌سپاری خدمات مربوط به فناوری اطلاعات آن هم به یک شرکت مطمئن، از نقص داده‌ها یا تهدیدهای بزرگ امنیتی جلوگیری می‌کند که همین امر، درواقع نوعی نقش‌آفرینیِ نامحسوس و درعین‌حال مهم، در کمک به صرفه‌جویی اقتصادی شرکت شماست.

 

خدمات آی تی استارتاپها

 

۵- صرفه‌جویی زمانی

هرچند گاهی ممکن است یافتن یک شرکت مطمئن در حوزه خدمات IT مدتی زمان ببرد اما وقتی گزینه مطلوبتان را پیدا کنید، از صرفه‌جویی زمانی بسیار ارزشمندی منتفع خواهید شد. زیرا دیگر لازم نیست که برای فکر کردن درباره مسائل مربوط به IT و آسیب‌پذیری‌های امنیتی آن وقت صرف کنید و برای پایش مستمر سیستم‌هایتان نیز به ایجاد تیم‌های نظارتی نیازی نخواهید داشت. این یک مزیت آشکار برای شماست چون می‌توانید این زمان ارزشمند را صرف امور مهم‌تری کرده و روی جنبه‌های حساس و استراتژیک کسب‌وکارتان، متمرکز شوید.

۶- سپردن مسئولیت به مجموعه‌ای دیگر

برون‌سپاری خدمات IT علاوه بر جنبه‌های اقتصادی و زمانی، از نظر روانی نیز می‌تواند مزیت آشکاری برایتان ایجاد کند. همین که بارِ یکی از دغدغه‌های مهم را از ذهن خودتان و سایر اعضای سازمان کم کنید، به افزایش انرژی و متعاقباً بهره‌وری مجموعه کمک زیادی می‌کند. به‌این‌ترتیب، دیگر نیاز نیست خودتان را با مسائل مربوط به حوزه فناوری اطلاعات درگیر کنید چون مسئولیت همه چیز را به مجموعه دیگری سپرده‌اید. اگر ریسک نقض داده یا هر شکل دیگری از تهدید وجود داشته باشد، متخصصان شرکت مسئول، شرایط را مدیریت نموده و با اتخاذ تمهیدات لازم، مشکل را برطرف می‌سازد. آن‌ها مسئولیت کامل امور را بر عهده می‌گیرند و برای حل مسئله، هر اقدامی را که لازم باشد، انجام می‌دهند.

 

برون سپاری خدمات IT

 

۷- حفظ انعطاف‌پذیری

برون‌سپاری خدمات IT، انعطاف‌پذیری مجموعه‌تان را نیز تا حد بسیار زیادی افزایش می‌دهد. وقتی امور مربوط به فناوری اطلاعات را به یک شرکت متخصص محول می‌کنید، می‌توانید با توجه به تغییر نیازمندی‌هایتان در طول زمان، پلن امنیتِ IT و همین‌طور نوع خدمات دریافتی‌تان را هم تغییر دهید. نباید فراموش کنید که محیط کسب‌وکار، از هر جنبه‌ای، بسیار پویا و متغیر است و ازآنجاکه سازگاری با تغییرات محیطی، یک الزام اساسی در موفقیت کسب‌وکار محسوب می‌شود، باید برای این منظور، انعطاف‌پذیری لازم را در مجموعه‌تان ایجاد کنید.

اهمیت یافتن یک شریک تجاری مطمئن

برون‌سپاری خدمات IT به یک مجموعه در خارج از سازمان، درواقع به‌مثابه شراکت آن مجموعه در تجارت شماست. شاید با خواندن هفت مزیت مذکور، مصمم شده باشید که امور مربوط به فناوری اطلاعات شرکتتان را به یک شرکت تخصصی بسپارید. بااین‌حال باید بدانید که بهره‌مندی از مزایای برون‌سپاری خدمات مربوط به فناوری اطلاعات، منوط به یافتن یک شریک تجاری متخصص و معتبر است.

اگر برای دریافت خدمات IT، بیش‌ازحد هزینه کنید یا خدمات دریافتی، نتواند پاسخگوی نیازهایتان باشد، آنگاه ممکن است حتی نسبت به قبل، در موقعیت بدتری قرار بگیرید. بنابراین می‌توان گفت که تصمیم‌گیری درباره برون‌سپاری امور IT تازه آغاز راه است و شما باید برای یافتن یک گزینه مطمئن که به معنای واقعی، صلاحیت مدیریت امور را داشته باشد، زمان و انرژی صرف کنید.

حین انتخاب شرکت برای برون‌سپاری خدمات IT نهایت دقتتان را به کار بگیرید. بررسی تجربه، زمینه‌های تخصصی و شایستگی‌های متمایز شرکت‌ها و همچنین تحقیق درباره تجربه مشتریان دیگر از تعامل با آن‌ها می‌تواند در این مسیر کمکتان کند. ضمن اینکه حتماً با خود شرکت‌ها نیز ارتباط بگیرید تا درک بهتری از رویکرد آن‌ها در قبال مشتریانشان پیدا کنید.

سخن آخر

ما در مجموعه تینت، به پشتوانه جمعی از متخصصین زبده و حرفه‌ای، طیف گسترده‌ای از انواع خدمات IT را در حوزه‌های مختلف مثل امنیت خدمتتان ارائه می‌دهیم تا به شما عزیزان در مسیر بهبود سیستم‌های فناوری اطلاعات و ایجاد یک مزیت بلندمدت از این جنبه کمک کنیم. به خاطر داشته باشید که برون‌سپاری خدمات IT یکی از مهم‌ترین سرمایه‌گذاری‌های تجاری شماست و ما در تینت، بالاترین نرخ بازدهی ممکن را از این سرمایه‌گذاری برایتان ایجاد کنیم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: